| selfish lover. a întrebat:

Buna!

Am o problema...de ceva timp nu ma mai prea inteleg cu prietenul meu, el spune ca este stresat din cauza examenelor, dar eu nu stiu ce sa cred. M-am gandit sa imi fac alt id si sa ma dau drept o fata interesata de el sa vad ce are in cap. Insa, problema e ca daca afla oare se va supara?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mie dacă mi-ai face o fază de genul şi m-aş prinde, te-aş trimite la plimbare definitiv şi irevocabil. E o dovadă clară de neîncredere şi oamenii de neîncredere nu prea au ce căuta în preajma-mi.
Tu ştii ce-i aia SESIUNE?! Nu de alta, dar nu toată lumea e la "spiru haret" sau facultăţi degeaba inventate mâine şi brevetate alaltăieri.
Unii oameni chiar fac facultăţi pe bune şi examenele chiar sunt motiv de stres!
Susţine-l în aceste momente, nu îi pune la îndoială stress-ul căci dacă acum când îi este puţin greu nu poţi fi lângă el, apoi atunci când vă va fi amândurora mai greu tu ce-ai să faci?!
Relaţiile nu sunt numai lapte şi miere cum visaţi unele dintre voi şi viaţa e grea!
Fă-i asta doar dacă vreţi să vă despărţiţi şi nu ştii cum să i-o spui.
Eu unul nu te-aş ierta la o fază de tipul ăsta!
Ia şi comunică cu omul!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te minte v-a cădea el singur în capcana proprie.
Totul răsuflă, mai devreme sau mai târziu.
Mai lasă timpul să treacă și vezi după ce termină cu examenele cum se comportă cu tine și poartă o discuție deschisă cu el, este cea mai potrivită.
Pa, pa.

| anonimaa a răspuns:

Pai se va supara si s-ar putea ca asta sa duca la despartirea voastra, uite si iubitul meu se poarta tot asa de la un timp si mi-a dat aceeasi explicatie si il inteleg caci examenele sunt foarte importante si tot odata si foarte stresante, nu-l presa si crede-ma ca te aprecia mult mai mult daca il vei intelege si il vei sustine decat sa-l stresezi si tu cu intrebari si prostii, oricum renunta la ideea cu id pentru ca daca va afla.va fi urat si chiar daca sa zicem ca te-ar ierta nimic nu va mai fi la fel
bafta pup moby :Xx (fundita?)

| Artemiss a răspuns:

Daca afla sigur se va supara, deoarece ii arati ca nu ai incredere in el.Mai bine incearca sa il intelegi, poate chiar e stresat din cauza examenelor.Acest "test de incredere" s-ar putea termina prost pentru amandoi.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Asa am facut si eu. Dar ai grija cum vb cu el, trebuie sati schimbi caracteru'
BAFTA

| ---koko--- a răspuns:

Nu face asta.Aceeasi problema am avut-o si eu si l-am lasat in pace pana a terminat examenele si s-a dovedit a fii adevarat ce imi spunea el.Incearca sa dicuti cu el si daca iti spune acelasi lucru poate sa fie si asa. Iar daca iti faci alt id si te dai drept alta si afla dupa aia o sa iti reproseze ca nu ai incredere in el.Ai putina rabdare pana termina examenele si dupa aia vezi tu ce e de facut.

| hhhh a răspuns:

Am facut si eu chestii din astea si s`a suparat pe moment dar i`a trecut

problema este ca poate o sa fi dezamagita d ce o sa afli :S

fundintza?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca asa, cu alt id de mess, si daca te intreaba de unde ai id-ul spui ca il ai de pe imvisibile site-ul ala
eu am incercat si a functionat, am aflat ce javra iubesc