| anonim_4396 a întrebat:

am o problema de curand m-am culcat cu prietenul meu si nu ne-am protejat, simpla incostienta. Intrebarea mea este : Daca el nu si-a dat drumul in mine este vreun risc sa fiu insarcinata? Adica. el si-a dat drumu langa mine. si m -am murdarit si eu putin pe fese. dar el mi-a spus ca nu este nici o problema. Mie trebuia sa-mi vina menstruatia pe 22. si mi-a intarziat... El m-a tot intrebat daca mi-a venit... si i-am spus ca nu, iar dupa mi-a zis ca trebuie sa-mi vina, doar ca intarzie. Voi ce credeti? [ Va rog, fara mistouri si alte chestii de genu'].

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca el este 100% sigur ca nu a ejaculat in vaginul tau si are macar 5-6 ani ed experienta ca sa-si sustina aceasta siguranta, atunci ramane un risc de sarcina intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu.
Cred ca partenerul tau isi doreste foarte mult un copil cu tine. in ziua de azi nimeni nu este atat de inconstient incat sa faca sex neprotejat daca nu vrea copii si nici nimeni nu e atat de prost sa sustina ca "nu e nici o problema" Cred ca vrea sa spuna: "nu e nici o problema daca vom avea un copil". Intarzierea este inca mica, va mai trebui sa astepti. Dupa 7 zile de intarziere, poti incerca un prim test de sarcina din prima urina de dimineata urmat de o consultatie ginecologica, indiferent de rezultat.

| CiprianTPU a răspuns:

Problema e nasoala! E cam greu cu autocontrolul asta, cand e vorba de ejaculare, barbatul se abtine cam greu, iar feelingul ala de eliberare si senzatia de placere te face sa gresesti. Daca el a gresit trebuia sa-ti spuna si sa nu zica ca nu e nici o problema! Te-ai intrebat, daca a ejaculat catusi de putin? Iar faptul ca menstruatia iti intarzie nu e de bine! Problema putea fi rezolvata cu o pilula de a 2-a zi daca el era sincer cu tine, dar totusi poate nu este nevoie sa-ti faci griji. In momentul de fata ar fi cel mai bine sa cumperi un test de sarcina!
Aveti mare grija data viitoare!

| SexQueen a răspuns:

Nu mai am nici o problema, azi mi-a venit.happy Multumesc tuturor pentru sfaturi :X

| Daianna_Ioanna_1994 a răspuns:

Nu stai linistita nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu si'a dat drumul in tine doar te'ai murdarit putin pe fese nu te ingrijora..este normal sa-ti mai intarzie pentru ca ai intretinut un act sexual dar este totul ok stai fara grija.