| Maria_Ana_1997_bp2N a întrebat:

Bună
Am o problema foarte grava.
Foarte recent am cunoscut pe cineva.
Cineva care are o relație..
Intre ei nu mai merg lucrurile Cum mergeau înainte
Am ieșit și s-a lăsat cu un sărut și apoi convorbiri la telefon mesaje dulci și așa mai departe.
Îmi place tipul și lui de mine dar el are o relație..
Acum îmi cere timp ca sa renunțe la relația aia Cum trebuie..
Nu știu ce sa fac
Un sfat ceva?

14 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Daca ai fi in locul acestei fete/femei, ce ai simti? Asta e o replica clasica"Nu merge! Nu mai merge! Nu ma mai intelege. E nebuna. E geloasa. Nu ma mai atrage." si alte exemple.

Fa ce simti, cu toate astea, stiind ca la randul tau poti fi parasita pentru o alta femeie- pentru ca nu mai merge!

| ania a răspuns:

Mai bine nu accepta să ai nici o relație cu nimeni decât atunci când vei fi pregătită ca în viitorul apropiat să te căsătorești.În locul fetei peste puțin timp ai putea să ajungi tu, se pare că nu-l deranjează să fie cu două deodată.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i frumos ceea ce ai facut! Nu te bagi in relatia nimanui sa o distrugi si nici nu te saruti cu altii care sunt deja in relatii.
ca sa intelegi cum este, gandeste-te ca tu esti in locul iubitei aleia si vine o aorecare in relatia ta si se saruta cu iubitul tau. Chiar ti-ar place asta?
Daca nu, stai departe si respecta din bun simt relatia lor!
Cauta-ti unul care-i singur!

| mihai69 a răspuns:

Dacă vezi că așteptarea durează mai mult de o lună, spune-i să țină pe altcineva în suspans, că el nu va renunța la relația aia decât dacă „EA" îi dă un șut în fund (pe care de altfel îl și merită).

| Emilian65 a răspuns:

Daca el are o relatie, este bine sa renunti la relatia ta cu el.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Atunci cand ai mancarimi : ca tine nu o poate face nici clopotarul.winking

| vocea a răspuns:

Buna, daca vrei sfatul meu, atunci trebuie sa accepti faptul ca daca vrei o relatie cu el trebuie sa iei in calcul ca in locul prietenei actuale a lui vei fi si tu, deci nu stiu daca este ok sa faci asta.
Dar sa zicem ca nu iti pasa si vrei o relatie cu acest om, trebuie doar sa ii spui ca il placi si el va veni imediat la tine, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti roata lui de rezerva
Felicitari!

| Silent3025 a răspuns:

"Acum îmi cere timp ca sa renunțe la relația aia Cum trebuie."
Pentru ce? E chiar asa de greu sa spui: "Nu mai vreau sa fim impreuna pentru ca..."? trebuie cumva sa bage divort? sa faca partajul? nu stie la cine sa ramana copilul? happy
Cel mai probabil e o persoana caruia ii place sa faca colectie (adica sa stea cu mai multe in acelasi timp). Daca vrei cu adevarat pe cineva ramai doar cu persoana respectiva altfel nu e decat o vrajeala ieftina.

| Maria_Ana_1997_bp2N explică (pentru Silent3025):

Nu trebuie sa bage divorț
Însă ei locuiesc împreună de ceva timp.
Și de asta cred ca e mai greu.

| Stefanismyname a răspuns:

Daca il iubesti, asteapta l...Vezi pe parcurs cum evolueaza lucrurile.Bafta

| Lola203 a răspuns:

Iubita lui stie ca relatia lor nu mai merge? Chiar nu realizezi ca asta cu relatia care nu mai merge e vrajeala tipilor care vor amante? Si ca sa fie sigur ca nu-l deranjezi cand e cu iubita, el te-a informat ca are o relatie care nu mai merge. Faci ce vrei, dar daca tot ai cerut un sfat, eu cred ca e o idee foarte proasta, ca sa nu mai mentionez ca ala nu e un barbat. Plus ca-ti poate face si tie la fel daca veti ajunge sa fiti impreuna. La un moment dat relatia voastra nu va mai merge, dar tu nu vei stii asta, doar el si noua amanta vor sti.

| A02Sniper a răspuns:

Iti urmezi instinctele, ce crezi tu ca e mai bine.
Fetei aleia posibil sa nu ai fie asa usor dupa,, dar dragoste cu sila nu se poate.

| alexymani a răspuns:

Ori ai tu 12-13 ani, ori sunt eu proasta si n-am inteles nimic din ce ai zis