| Bellicous a întrebat:

Am o problema foarte grava....imi place de un baiat care nu m`a bagat in seama niciodata deoarece sunt mai mica decat el cu 2 ani.Acum s-a mutat in alta tara si ma gandesc tot timpul la el? Ce sa fac ca sa-l uit? Nu mi-a mers incercand sa iubesc pe altul...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema nu este grava. Se remediaza usor, trebuie doar sa vrei. Cu atat mai mult cu cat nici nu a existat o relatie intre voi e chiar mai simplu. Fa tot ceea ce iti doresti, iesi cu prietenele, distreaza-te, fa cunostinta cu alte persoane, comunica si vei avea numai de castigat. Intra in magazine si rasfata-te!
Fa o schimbare de vestimentatie, look si atitudine! Cei din jurul tau le vor sesiza si te vor complimenta iar tu te vei simti din ce in ce mai bine astfel incat problemele "inimii" vor pali din ce in ce mai mult.

| LaNaibaa a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe Messinger, pe Gmail sau Mail. Sau Incearca sa te gandesti la altul ` la un prieten [ baiat ] foarte apropiat! Iti zic eu ca la mine a mers 1OO la suta! [ tot daca nu ai reusit o data, mai incearca!] Multa bafta! :*

| dawnrider a răspuns:

Pur si simplu nu te mai gandi la el happy plimba-te pe strada cu prpietena/le si daca vezi un baiat mai chipes... dragut date le langa el sau saruta-l daca il cunostiwinking

| Crisu a răspuns:

Dragostea de genul asta vine si pleaca, cand te astepti mai putin. Cu timpul, va trece. Pana atunci, distreaza-te si bucura-te de viata! happy

| Leah a răspuns:

Si eu am patit cam la fel... (dar tipu nu s-a mutat in alta tara, e tot aici, doar ca pur si simplu nu-mi mai place de el...)
Cred ca ar trebui ori sa iesi cu prietenii, sa iti faci noi prieteni prin intermediul acestora si cine stie poate te vei indragosti de altcineva...ori sa vorbesti cu el pe mess/skype/facebook daca ai datele lui...si sa vezi cum se comporta, poate vei incepe sa-l urasti, poate vei descoperi ceva ce te deranjeaza la el si astfel vei uita de el.