| ღДℓἷʂմƙᾄღ a întrebat:

Buna happy Am o problema grava: Ma simt tot timpul ametita si imi vine sa vomit, am luat in greutate si am burtica. Am avut un iubit cu care am stat 6 luni dar ne-am despartit acum 2 saptamani si cu el m-am fwtut. Am mers la o prietena si mi-am facut test de sarcina si a iesit pozitiv crying. Ce pot sa fac crying?

14 răspunsuri:
| Lucky9441 a răspuns:

Spune-i '' Bai ****, Cerei bani mamei ta de avort'' saubatting eyelashes Impusca-te ca esti proasta, te fu*i cu el dupa ce te desparti de el, cea mai mare greseala, mai simplu, spune-i mamei ta, te ingroapa ea de vie :*

| RxTx a răspuns:

Incerca sa o convingi pe mama ta ca te-a nascut gravida :))

ce sa iti zic

ai putea sa apelezi la clinica provita
este un centru maternal

sau SEMN DE VIATA
este o fundatie crestina care iti poate oferi cazare mancare posibilitatea de ati continua scoala
tot ce iti trebuie apartament
job

cei de la semn de viata
exact cu cazuri ca si tine se ocupa

Bine ati venit pe site-ul asociatiei "Semn de Viata"!
Asociatia "Semn de Viata" este o organizatie non-guvernamentala, acreditata ca furnizor de servicii sociale, infiintata in anul 2003, ca raspuns la nevoile societatii romanesti de solutionare a fenomenului de abandon al nou-nascutilor.
- in 2005: peste 9000 de nou-nascuti parasiti de mame in maternitati;
- in 2006: peste 1000 de nou-nascuti parasiti de mame in maternitati, la inceputul anului;

- Prevenirea separarii copilului de mama si a abandonului familial;
- Asistarea mamelor aflate in situatie de criza, sprijinind mentinerea copiilor in familia naturala;
- Ingrijirea nou-nascutilor abandonati, asigurand accesul acestora la o ingrijire personalizata, de tip familial (plasament la asistent maternal profesionist).

http://www.signoflife.ro/index.php

Datele noastre de contact sunt:
Telefon/Fax:

E-mail:

semn_de_viata@yahoo.com
office@signoflife.ro
director@signoflife.ro

| MelindaS a răspuns:

Scumpa mea tu abia acum in februarie faci 14 ani dupa cum am vazut la profilul tau :O vorbeste frumos cu mama ta explica'i cu foarte mare calm ca o mama iti da sfaturi si de ajuta lasa prietenele acum in momentul asta,pentru intreruperea sarcinii esti mult prea frageda dar nici pentru a fi mama nu esti inca,, coapt", vorbeste urgent cu mama ta si vedeti ce puteti face. Oricum succes si sa treci cu bine peste tot si fizic si psihic

| MelindaS a răspuns:

,,coapta" scuze

| MelindaS a răspuns:

Of Doamne tu fata, mama ta stie?

| MelindaS a răspuns:

De unde stii ca esti in luna a 5 a ai fost la doctor?

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru MelindaS):

Pentru ca stiu cand am facut actu sexual... deci a 4-5a luna

| teutonulxxx a răspuns:

La varsta ta nici pe tine nu te-ai putea creste...deci trage concluzia

| CosmyCFRistu1983 a răspuns:

Daca nu ai mai mult de 3 luni ai mai multe alternative daca ai peste doar una happy

| taxy2heaven a răspuns:

Ai doua probleme tonguerima e sa afle ceilalti iar a doua e ce faci cu copilul.La prima adevarul e cea mai buna solutie si spune-i parintelui care te protejaja cel mai mult o sa fie surprins dar parinti te iubesc si o sa accepte ideea pentru ca sunt nevoiti si daca la problema numarul 2 pastrezi copilul o sa il iubeasca parinti dupa ce se naste ai sa vezi am prietene ce au patit la fel si au zis ca nu ar fi putut trai cu gandul daca ar fi renuntat la el.Chiar ai grija ce decizi ei e o fiinta si avortul poate provoca mult mai multe neplaceri fizice si sufletesti.Ai grija poate sa iti schimbe viata decizia pe care o iei de a pastra sau nu copilul drept ar fi sa il pastrezi si sper sa o faci in ciuda comentarilor pe care o sa le auzi.Sa nu ucizi! cacidaca o faci cunosc o fata ce a innebunit ca a fost fortata sa avorteze si acum isi uraste si parinti si a incercat sa se sinucida de mai multe ori zice ca nu poate uita ce a facut deci Mare Grija!

| SpencerH a răspuns:

Din pacate esti insarcinata, daca ai o varsta cat de cat mare iti sugerez sa pastrezi copilul, el nu are nicio vina ca sa il omori. Daca esti foarte mica ar fi bine sa faci avort, sper sa poti trai cu asta pe constiinta toata viatahappy

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică:

Fac 14 ani luna asta shis in a 5a luna insarcinatacrying

| Jenniffer a răspuns:

Sa-i spui mamei tale ce s-a intamplat

| Sava30 a răspuns:

Sa-i dai vestea, asta se intampla cand faci sex neprotejat raised eyebrows