| dtcvygk a întrebat:

am o problema grava pentru mine.Am un coleg in clasa si imi place de el dar sunt sigura ca lui nu ii place de mine adica altii imi spun ca sunt frumoasa dar eu nu ma simt. Intr-un final i-am spus ca imi place de el iar el nu a reactionat foarte surprins de situatie si mi-a raspuns ca este normal(foarte ironic). Nu am mai continuat ideea dar in careva zi m-a intrebat un prieten vechi daca doresc sa fiu cu el iar eu l-am refuzat.Ieri de valentines day am mers sa ii cumpar un mic cadou de atentie colegului meu dar accidental m-am intalnit cu celalalt baiat pe strada si eram cu cadoul in mana si m-a intrebat cui ii duc cadoul nu am ezitat si i-am spus ca in nici un caz lui. Dar cred ca regret ca i-am spus asta dar intr-un fel nu pentru ca este el de treaba dar cand este in preajmma prietenilor lui se comporta mai altfel. O prietena foarte buna l-a intrebat pe colegul meu daca totusi ii place de mine sau care ii faza si acesta ia raspuns ca ii place de mine adica sunt de treaba dar nu in acel fel cat sa fim impreuna.Sunt de acord cu decizia lui adica ar fi un pic ciudat sa fim impreuna adica ma cunosc cu el de 8 ani si imi este un prieten foarte bun...nu stiu ce sa fac imi dati si mie niste idei va rooog! fundita si voturi

Răspuns Câştigător
| hamster a răspuns:

Cati ani ai? cred ca 15 maxim (prea multa bataie de cap pentru. asta) si daca ai fi avut 18 eu tot cred ca te imiplici mult...
sa-ti dem. tie iti plac baietii care sunt in limba dupa tine de cand i-ai cunoscut ...scuzati expresia,dar eu cred ca iti plac astia mai dezinteresati,mai duri, mai indiferenti, pai si lor (in maj. cazurilor )
le plac fetele care se las mai greu.ai inteles?-prefa-te o perioada ca nu-ti pasa de el,adica nu sa fi suparata,pur si simplu sa nu-i dai prea multa atentie si sa-l faci gelos, adica sa-i arati ce-ar fi putut avea, poate merge FUNDA?

4 răspunsuri:
| lime_3980 a răspuns:

Pai tie nu-ti place sa fii respinsa de colegul tau pe care-l placi mult dar in schimb il respingi cu toata forta pe prietenul vechi care te place. Eu zic sa-i lasi pe amandoi, pe coleg pentru ca a zis clar ca nu te place si o sa pari disperata si pe prieten pentru ca din cate am inteleg nu-ti place.big grin

| pitronia a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa insisti si sa ii demonstrezi primului baiat ca il iubesti cu adevarat.Astfel el isi va da seama de asta si tu te vei bucura de el.Succes! Astept funda.

| dtcvygk explică:

Am 14 anilaughing

| Krystiana a răspuns:

1.ar trebui sa ii dai o sansa baiatului care este indragostit de mine pentru ca atunci cand tie iti place dde cineva el nu te place dar baiatul pe care tu nu il placi te place cu adevarat crede-ma am patit-o eu.ok.pup