| Sarabăăăăăăăăă a întrebat:

am o problema.Imi place de un baiat, acum cateva luni am fost impreuna cu el, dar ne'am despartit atunci nu il iubeam, dar imi placea de el.Acum el este cu o alta fata de la noi din clasa, si am un sentiment ciudat de gelozie, acum il iubesc cu adevarat.El cu fata aia nu prea se saruta sau alte chesti, intr-adevar ea tipa, dracuie, injura etc.Nu stiu cum sa il fac sa ma iubeasca din nou pe minecryingcu aceea fata nu prwa ma inteleg bine! P.S: el nu se mai poarta ca inainte cu mine, este schimbatcrying

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El o iubeste pe ea acum,nu are sens sa incerci sa te amesteci,doar te faci de ras!
A fost al tau,nu ai dat importanta faptului,acum simti o gelozie caracteristica varstei,dar e singurul mod sa intelegi ca dragostea nu e un joc.
Incearca sa uiti,incearca sa-ti depasesti gelozia, el nu se va mai intoarce la tine, se pare ca e foarte prins in relatia cu colega ta.
Plangi, racoreste-te si cauta un alt baiat, nu mai bate la porti inchise pentru tine.
Ar fi bine sa intelegi ca sufletele oamenilor nu se pot schimba dupa cum ai dori tu, iar sansele nu iti bat de doua ori la usa.
Pastreaza-ti demnitatea si continua-ti viata!

| Crissena a răspuns:

De regula multi isi doresc ce nu mai au... nu pierde timpul, subscriu la ce scrie greece12

| aleksia1 a răspuns:

Nu este adevarat ce zici... nu il iubesti cu adevarat. Il vrei doar pentru ca nu il poti avea si il are alta. Taci si inghite ti-ai facut-o cu mana ta si nu ii spune ca il placi pentru ca il vei face sa se simta ciudat pentru c a avut sentimente pentru tine etc. si daca s-ar desparti de fata aia tie iar nu ti-ar mai placea asa ca stai in banca ta si gaseste pe altcineva... cu baiatul asta ai avut o sansa dar ai pierdut-o