| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema importanta. Mi-a intarziat menstruatia am simptome de voma, ameteli, ma dor sani si nu mai am pofta de mancare. Acum ce credeti ca ar putea fi? Ofer

5 răspunsuri:
| Razvy112 a răspuns:

Ar trebui sa-ti iei un test de sarcina. Sa speram ca va fi negativ( adica sa nu fii insarcinata ) multa multa multa bafta sa ai rezultatul dorit :*

| ywar a răspuns:

Cred ca esti "putin" insarcinata! Tare masculul - daca a reusit de prima data!

| drhotzu a răspuns:

Paranoia combinata cu ipohondrie! in prima luna nu o sa ai nici un simptom! asa ca daca vrei sa te linistesti mergi la farmacie si cumpara un-doua teste de sarcina si stai cu gandul impacat!

| 7639781254 a răspuns:

Ai facut sex neprotejat? Daca da, cred ca esti insarcinata. sad

| cllaudDia a răspuns:

Pai daca ai avut contact sexual neprotejat cel mai probabil esti insarcinata. Totusi poate este ceva din inconstientul tau care are senzatia/frica ca esti gravida si iti produce aceste simptome.
Dar cel mai bine este sa iti faci un test de sarcina(indicat este dimineata, sa fie prima urina) si sa vezi ce si cum, iar apoi in functie de raspuns te hotarasti ce sa faci.
P.S: daca ai norocul sa nu fi insarcinata, data viitoare foloseste prezervativul pentru a evita toata situatia prin care treci acum! :*