| nuamnume_1165 a întrebat:

am o problema.in timpul actului simt ca ma ustura.nu e o durere insuportabila dar ma deranjeaza.de curand ma ustura si cand urinam dar am luat antibiotice si mi-a trecut. oare de la ce sa fie?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie vaginala. Aceste infectii nu trec numai cu antibiotice oral, trebuie asociate ovule si spalaturi. Mergi cat mai repede la ginecolog, inainte sa se agraveze.

| Floreenofficial a răspuns:

Ai o infectie in organism...mergi la un medic la o consultatie urgent.

| Farcas a răspuns:

Mai mult ca sigur ai o infectie vaginala sau doamne fereste sper sa nu fie mai rau si sa ai vreo boala cu transmitere sexuala.Maine dimineata du`te de urgent la medic, sanatatea ta e mai importanta ca orice

| Lorelai a răspuns:

E posibil sa fie o infectie. Poti consulta un ginecolog, numai el te poate lamuri in aceasta privinta.

| scarly86 a răspuns:

Pai te poate ustura de la o infectie urinara, de la o posibila candidoza sau doar nu esti lubrefiata suficient.pentru a vedea despre ce i vorba, trebuie sa ti faci un examen de urina+urocultura si acolo vei vedea dc ai o infectie urinara, cu ce germen si medicul iti va recomanda tratamentul potrivit. dc ai ceva scurgeri vaginale mai abundente, albicioase, branzoase si ai si usoare mancarimi, atunci poate fi vorba de candidoza, o infectie cu o ciuperca numita Candida albicans si se poate diagnostica in urma unui consult ginecologic+o lama. ti se va recomanda un tratament cu ovule+pastilute ce trebuie sa le ia si partenerul.

| kristinutza a răspuns:

De parca toata problema este mersul la ginecolog... poate nu totsi au posibilitatea sa mearga...
Aceasta infectsie se numeste "cistita" este o inflamare a mukoasei interne a vezicii...pentru a skapa de aceasta inflamare trebuie sa faci baitse cu romanitsa, sa beai mult likid, suc, apa fiarta, si cel mai principal este sa te speli inainte si dupa contactul sexual...plus dupa contakt urgent sa te urinezi

| ♥.Sagemix a răspuns:

Infectie. S-ar putea sa fie chiar candidoza. Astea sunt simptomele ei. Daca e asa, se trateaza usor, dar scapi foarte greu de ea, deoarece are recidive frecvente si nu stiu daca e posibil sa scapi definitiv. Deci, ai grija. happy Du`te la un ginecolog, cum au spus si ceilalti.