| andreiandre a întrebat:

Buna am o problema iubesc o fata si am stat cu ea 5 luni si as vrea sa ma impac cu ea numa ca ea nu prea mai vrea si are deja pe altu. Si faza i ca tin prea mult la ea ca sa o las si ea zice ca nu o mai intereseaza si sa o las in pace. Ce sa fac? ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| Jack a răspuns:

Pe unii chiar nu va inteleg happy! Daca ai reusit sa fi cu o fata 5 luni inseamna ca ai cat de cat satelitzii acasa dar la intreabarea asta cred ca nu'ti erau prin zonahappy! Atata timp cat e cu altu tu ce parere ai happy? te vrea pe tine sau pe el? Daca si ea iti spune ca nu o mai intereseaza si sa o lasi in pace tu cam la ce concluzie vrei sa ajungi happy?
Te cred ca ti la ea, pentru ca 5 luni nu e putin happy si stiu ca e greu sa o lasi dar nu ai ce sa faci happy poate cu timpu daca iti dezvolti o personalitate mai buna o sa mai ajungi sa fi cu ea,dar dupa ce o sa treaca un timp.
Nu esti intr-o situatie placuta dar sfatul meu e sa incerci sa uiti de ea si cel mai usor o sa reusesti daca gasesti pe altcineva sau din mom asta sa nu o mai suni, nu o mai cauti, nu stai mult la povesti cu ea etc etc, e mai nasol 3 zile, o saptamana, 1 luna nu stiu cat iti ia dar trece happy!
Bafta big grin!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine e sa o lasi impace, ce a fost s-a terminat acum cauta alta ca ai sa gasesti.

| Zenithf a răspuns:

Sa o lasi in pace, dragoste cu forta nu poti face. Si apoi, mai zici ca ea are deja pe altul, cat o tinut la tine atunci? Nu iti mai face tie rau, si nu mai face sa pari patetic tinandu-te dupa poalele ei, cauta si tu sa placi alta fata. :p

| ColorfullColors a răspuns:

In momentul asta sunt exact in situatia fetei asteia. Un fost de-al meu ma bate mereu la cap ca ma iubeste si ca el nu poate iesi cu alta fata, ca se gandeste doar la mine, si alte chestii de genul asta. Dar eu am avut doua relatii de atunci si nu ma voi mai impaca cu el. Stiu bine ce nu-mi placea la el si sunt constienta de faptul ca daca am mai fi impreuna s-ar termina la fel.
De ce vrei sa te impaci cu ea cat ea refuza acest lucru? Daca v-ati impaca nu ati avea un final prea fericit... Stiu ca o iubesti, dar si eu am iubit baieti cu care nu am fost, deci nu e un capat de lume.
Ti-e greu sa treci mai departe, inteleg, dar cu ajutorul prieteniilor, si baieti cat si fete, care sunt sigura ca iti vor fi alaturi, vei depasi situatia mai usor.
Si cum a spus si Iceman, mai sunt si alte fete care chiar merita un baiat ca tine acre stie sa pretuiasca o relatie (5 luni e ceva in comparatie cu relatiile unora de o saptamana).
Decat sa stai in casa si sa plangi dupa ea mai bine iesi in oras, cunoaste oameni noi, fete, care sunt mai pe genul tau, care gandesc ca si tine.
La inceput iti va fi greu, dar fata pe care tu o iubesti nu-ti va impartasi niciodata aceleasi sentimente pure pe care le ai tu.

| andreiandre explică:

Pai nu stiu ce sa zic eu nu-s chiar foarte sigur daca e cu altu si cand am fost ea imi zicea ca imi place de alta de o prietena de a ei si ca eu i zic numa vorbe cand i zic ca o iubesc poate vrea s-ai demontrez da nu stiu cum straight face