| sweetygirl14_9939 a întrebat:

Am o problema legata de subiectul "DRAGOSTE ". De ceva timp, am inceput sa plac un baiat care e in aceeasi scoala cu mine, iar dupa putin timp am aflat ca si el ma place. El e genul de baiat timid, restrans, etc. Pe strada, sau la scoala, doar ne salutam si atat. Pe mess nu vorbim mare lucru. si eu as vrea sa fim un pic mai apropiati ca dupa aceea unul dintre noi sa faca marele pas. Din cate am observat, el de ceva timp nu a mai fost online pe mess si ma simt prost ca nu putem tine legatura. Cum as putea sa ma apropii mai mult de el si apoi sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

El e genul de baiat restrans? Sau retras?

Ii poti propune tu. Ii poti spune cu delicatete ca ai fi interesata de mai mult si astepti reactie. Atat de simplu.

6 răspunsuri:
| lia a răspuns:

In primul rand, nu te baza pe ce spun altii, afla daca iti impartaseste sentimentele! Daca te place, important este sa ii vorbesti despre sentimentele tale.
Incearca sa afli pasiunile comune si il poti invita, cum a spus si Shin, undeva unde aveti ocazia sa fiti singuri si sa va apropiati.

Shin
| Shin a răspuns:

Daca viitoare cand te intalnesti cu el, spune-i ca mergi undeva si nu ai cu cine sa mergi. Apeleaza la el si insista pana cand accepta sa mearga cu tine (foloseste-ti farmecele de femeie, sunt acolo undevawinking ) Asa o sa petreceti mai mult timp impreuna si o sa puteti sa va apropiati. Inainte sa se termine activitatea care o sa o faceti, spune-i de alta activitate unde ai vrea sa vina cu tine daca poate si tot asa. O sa va apropiati si... restul sti tuwinking
Shin.

| alexa a răspuns:

Nu sunt adepta discutiilor pe mess sau la telefon.Consider ca ar trebui sa vorbesti personal cu el.Sa ai curaj dar sa-ti pastrezi in acelasi timp finetea. Avand in vedere ca va placeti reciproc nu ar trebui sa fie prea greu. Daca ai putea sa faci o activitate impreuna cu el ar fi minunat(un sport, un curs etc). Mult succes!

| miha1984ingerash a răspuns:

Incearca sa afli nr lui de tel, sau cand intra pe mess incearca sa discuti mai multe cu el...invita-l la o plimbare in parc sau iesiti la o inghetata.incearca sa spargi tu gheata, nu ai nimic de pierdut.multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of te inteleg, inima in dinti te apropii dupa ore si ii spui incetisor nu ai vrea sa ne imprietenim...

| sweetygirl14_9939 explică:

Zbenguici : este genul de baiat timid, retras, niciodata nu a avut o prietena, rareori mai este si plangacios.
Va multumesc tuturor de sfaturi. o sa le pun in practica in curand. MULTUMESC!