| sanda34 a întrebat:

Buna,am o problema ma doare abdomenul in partea de jos oare de ce? cu 5 zile in urma am avut contac sexual poate e vorba de o sarcina sau am racit la ovare si de aceia ma doare? cu prea cred simptome de sarcina in 5 zile voi cum ziceti? dac sint racita ce pot face, mersi mult.

6 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

E posibil sa fi racit pe jos, pai ia ciprofloxacina de 2 ori pe zi din 12 in 12 ore.O cutie ajunge, dar mai ai rabdare 2-3 zile sa vezi daca se intensifica durerea.

Răspuns utilizator avertizat
| DOARoVIATA a răspuns:

Raceala du-te la doctor pentru un tratament si pune sticle de 0.5 l in zona respectiva cu apa cat mai calda

| tinasong a răspuns:

Buna primele simptome care apar la o sarcina sunt dupa minim 10 zile. e posibil sa fi racit la ovare. dar mai bine astepti inca 4 sau 5 zile si iti faci un tesz de sarcina. Bafta! Sper ca te-am ajutata cu raspunsul meu

| DarkAleka a răspuns:

In primul rand nu se simt simptomele de sarcina dupa 5 zile, deci cred ca esti putin racita, iti recomand sa iti masezi burta in fiecare seara cu mana, daca ai ceva cald poti pune pe burta happy

| sanda34 explică (pentru DarkAleka):

Mersi foarte mult, nu vreau sa fiu insarcinata e prea devreme, da se pare ca sint racita