| 1234567anaa a întrebat:

Buna,am o problema mai complicata. Iubitul meu obișnuiește sa minta uneori cu diverse lucruri. Intr-o seara a ieșit la ziua unei fete fără sa ma ia și pe mine, mi-a zis ca nu am ce cauta acolo, ne-am certat și nu am vorbit câteva zile mai deloc. In acest timp eu am ieșit in oras la un vin cu niște prietene și la masa noastră s-au așezat niște băieți pe care ele ii cunoșteau, nu am stat foarte mult și am plecat. Eu având și alte probleme pe cap, nu i-am spus acest lucru. Iar lui i-a spus o persoana ca eu am stat foarte mult in oras și ca am vorbit cu toți băieții de la masa, ca mi-am făcut planuri cu ei, ca am băut foarte mult etc. niște baliverne. El nu vrea sa îmi spună cine i-a zis, sub nici o forma și mi-a zis ca ma da afara și îmi ia câinele. Noi locuim impreuna, este o relație foarte serioasă. Nu înțeleg de ce reacționează așa? Cine ar fi putut sa ii spună? Nu prea avea cine deoarece el nu este din oras. Sa ii fi spus vreo fata de nu vrea sa îmi zică așa mult? Sa fie vreun pretext de despărțire după 5 ani? O supărare trecătoare? Orgoliu. Habar nu am

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tu trebuie sa iti faci un pic de timp, sa il iei de manuta si sa vorbiti.
Daca spui ca el minte mult cred ca ar trebui să îi reamintește minciunile pe care ti le-a spus de-a lungul timpului plus asta ultima in care a fost foarte badaran.Pai cum sa mergi la ziua unei alte fete si sa nu o iei si pe iubita ta cu pretextul ca tu nu ai ce cauta acolo, pai asa foarte bine putea sa fie la amantă.Tu de ce nu iei initiativa si stai ca pampalaua (scuza-ma expresia). Spune-i si tu lui ca nu l-ai lăsat chiar daca l-ai prins cu minciuna si el te acuză pentru niște vorbe scornite de cine stie cine.Eu sincer cred ca e un misogin ce vrea sa te tina la cratiță si el sa umble după fuste.
Foarte bine daca el asa vrea spune-i si tu ca nu are cum sa iti ia cainele asa tam nesam, iar daca e casa lui sa si-o bage in fund ca nu o sa rămâi tu pe drumuri sau vai de capul tau ca nu e ultimul bărbat de pe planeta.
Frate eu am avut o relație de 8 ani la care i-am pus punct pentru ca m-am decis sa pun piciorul in prag din cauza ca nu ii mai suportăm neamurile și faptul că face ce vroia fara sa ma asculte o dată.Da nu a fost ultimul, acum am o altă relatie stabilă in care pun piciorul in prag daca ma simt neandreptatita nu ma rog de el sau plâng in perna pe ceva ce nu am facut.

| sofisis a răspuns:

"Iubitul meu obișnuiește sa minta uneori cu diverse lucruri. Intr-o seara a ieșit la ziua unei fete fără sa ma ia și pe mine, mi-a zis ca nu am ce cauta acolo, ne-am certat și nu am vorbit câteva zile mai deloc." - de aici incolo oricum absolut orice altceva e inutil.
E bataie de joc ce se intampla acolo la voi. Pai daca al meu s-ar duce la ziua vreuneia si sa imi interzica mie sa merg... schimb yala instant iar el sa ramana pe la zile de nastere.
Cat despre situatia cealalta... problema ta este cine te-a parat sau faptul ca partenerul tau de peste 5 ani NU crede ce ii spui tu?

| Donsavas a răspuns:

Sigur e un pretext. Nu ar insista aiurea pe un subiect dacă i ar pasa de tine. Important este cat de mult iti pasa tie de propria persoana si daca vrei asa ceva lângă tine.

| Dalmore a răspuns:

Chiar nu e relevant cine i-a zis, mai grav e faptul că el crede tot ce i se spune despre tine, adică îl crede mai degrabă pe Gigel decât pe iubita lui. Ce rost are relația voastră? Sincer. Nu aveți încredere unul în altul, nu vă respectați reciproc, te mai și amenință cu rahaturi. Dă-i, fată, jet, atâta consideri tu că meriți de la partenerul de viață? Scuză-mă, dar cu greu se poate numi asta o relație.

| 1234567anaa explică (pentru Dalmore):

Ma interesa sa aflu cine a mințit. Așa este nu stiu de ce crede pe altcineva..Eu țin foarte mult la el din cauza asta nu am renuntat

| TheGentleman a răspuns:

Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Mai lipsește să mergeți la serviciu cu iubitul/iubita de mână rolling on the floor)

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

În vreme de război ce ați fi făcut, când nu numai că lipsea de-acasă, dar mai și primeați o telegramă o dată la câteva luni privind starea sa și cam atât (asta în cel mai bun caz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai amandoi sunteti incapatanati si tineti la libertatea personala. Daca refuzati aceasta libertate unul altuia, aparitia despartirii este foarte probabila. Poate una dintre "prietene" i-a zis prietenului tau povesti pentru a se apropia de el. Vezi ca am pus prietene cu ghilimele pentru ca prieteni adevarati nu prea ai si prietena cea mai buna iti ia iubitul, de cele mai multe ori. Daca vine cu povesti ca te da afara eu zic sa mergi tu singura... daca de acum are povesti din astea si nici macar nu sunteti casatoriti. Sunteti firi puternice care va ciocniti des, din ce inteleg. Nu prea vad sa mearg relatia pe termen lung de acum inainte. Pot sa fie si 10 ani de relatie, la cum povestesti ca sunteti nu stiu cum de ati apucat si 5. Daca ai ajuns sa intrebi pe net despre relatia voastra pe care o descrii ca fiind serioasa, eu zic ca nu a fost prea serioasa de mult timp, poate doar pentru tine. Sunt rare cazurile in care ambii iubesc la fel de mult, el poate mai putin in cazul tau si tine foarte mult libertatea lui de actiune fara a da explicatii altora, nici macar iubitei.

| 1234567anaa explică (pentru anonim_4396):

Ai foarte mare dreptate, dar ma doare sufletul sa stiu ca sunt acuzata pe nedrept când eu chiar n-am gresit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234567anaa):

Tu l-ai pus pe un piedestal, el stie asta si face ce vrea din tine. El face ce vrea si se ia dupa povesti. Si eu urasc sa fiu acuzat de altii pe nedrept, nu cred ca as suporta asta de la iubita. Daca acum relatia merge prost, cand ar trebui sa mearga ca unsa, nu stiu ce o va mai mentine in viitor. Cauta pe cineva care te vrea si nu se ia dupa altii. Care nu iti impune sa stai acasa sau sa iti ia cainele, asta chiar nu am mai auzit.

| Nonolita a răspuns:

Asta e relatie serioasa? Nu. Daca erai minora, ar fi putut sa-ti spuna "tu nu ai ce cauta acolo". Dar asa, ce a cautat el acolo fara tine?
Si ma surprinde ca esti mai preocupata sa afli cine te-a parat, decat de faptele voastre: fiecare pe cont propriu cu prietenii, niciodata impreuna. Ce fel de relatie este asta? Stati impreuna doar pentru sex.

| 1234567anaa explică (pentru Nonolita):

Mda mai nou așa este mai mult cu prietenii, eu mi-as dori sa fie altfel, dar nu stiu cum sa fac.

| inflicted a răspuns:

Problema ta e că te mulțumești cu puțin și prost

| inflicted a răspuns:

Ți-a zis că nu ai ce căuta acolo de parcă ești un câine nu iubita lui sincer