| ana9230 a întrebat:

am o problema mare m-am indragostit de un baiat care a avut o relatie cu o fata 8 ani si acum s-au despartit.De fiecare data el imi zambeste si ma priveste insistent insa mie imi este rusine sa il abordez.pe mess mai vorbim(imi zice ca ma place si ca ar trebui sa vorbim fata in fata dar mie imi este foarte rusine). va rog ajutor dau fundita pupici

Răspuns Câştigător
| Sigmund a răspuns:

De ce sa pierzi aceasta sansa, numai pentru ca nu ai curaj? Nu. Iati inima in dinti si accepta sa discutati si nu vei regreta, cine stie, poate o sa aveti si o relatie dupa aceata discutie.Succes!

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Care e problema?
E super ok doar sa te lamureasca de la inceput daca e vorba sa o uite pe exa sau sa se razbune pe ea.nu te presta la asta.
tot u vei avea de suferit cand te va lasa pentru ea.

| seby8873 a răspuns:

'Cu rusinea mori de foame'
In cazul in care el e mai mare decat tine ar trebui sa stie ca el trebuie sa te abordeze sau sa conduca o conversatie...in primul rand daca el incepe sa iti povesteasca de fosta da care s-a despartit tu incarca sa faci in asa fel sa evitati acest subiect deoarece s-ar putea sa se impace cu ea. Mai este un caz simplu in care ambele persoane de sex opus se plac foarte mult si fara prea multa vorba se saruta iar ceilalti se holbeaza dar anyway daca el nu face nici un pas ar trebui sa faci tu pana nu e prea tarziu si fara rusine pentru ca asta e doar in subconstientul tau si rusinea asta se intampla asa...involuntar. Prin urmare tu poti controla asta asa ca ai mare grija. Succes

| ingerell a răspuns:

Pai care a fost cauza despartirii?
nu simti o teama ca s'ar putea impaca cu fosta?
incearca sa ii dai curs invitatiei de'a va vedea fata in fata
cand te invita, accepta
nu il invita tu asteapta
si mult curaj cand veti fi fata in fata:*

| lilika_9021 a răspuns:

Nu pierde sansa. Fii curajoasa!