| Clepsidra a întrebat:

am o problema, mereu am fost dezamagita in dragoste, mi se pare ca dragostea e doar un *** care te face sa suferi, niciodata nu am iubit cu adevarat, acum sunt indragostita tare de un baiat, dar mi e tare frica de respingereoh go on ce sa fac?

4 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Pai trebuie sa-ti recastigi increderea in barbati, e foarte greu daca ai suferit deja din privinta asta, dar va trebui sa incerci din nou, ca sa vezi lucrul asta, sper din tot sufletul sa nu fie inca o dezamagire, bafta.

| ederaionela a răspuns:

Buna.uite daca o sa-ti fie frica mereu nu o sa fii niciodata cu cineva nu se stie, daca te place intai trebuie sa vezi doar asa dupa semne incearca sa-l faci gelos daca o sa fie iti dai seama ca te place cel putin altceva daca iti ea apararea daca te atinge de mana iate dupa semne mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea aşa cum ştim să începem o relaţie trebuie să ştim să o şi menţinem. Să nu dezamăgim,rănim,trădăm etc. Poate el te-a părăsit,dar acum te întreb şi eu nu tu l-ai ales? Nu tu ai crezut în el? Nu tu i-ai iertat micile greşeli,discuţii şi altele? Nu tu? Acum să fim sinceri câteodată ne mai facem rău şi cu propria mână,iar mai târziu nu ştim să recunoştem că a fost şi vina noastră... Tu ar trebui să conştientizezi că a fost alegerea ta,nu te-a obligat nimeni să-l accepţi lângă tine. Nu te judec că nu am nici un drept, dar îţi dau un sfat: ai grijă cum te faci plăcută, pe cine atragi şi ce alegi!
O seară de vis şi nu uita să zâmbeşti!

| Deutza1312 a răspuns:

Deci nu-i zici nimic si te imbraci frumos a 2 a zii.nul bagi in seama ii daca rade de tine ii zici hai sictir si te crezi fitoasa ai inteles! asa mi-a reusit mie acum cu un bait pe nume ionut