| maria9000 a întrebat:

Buna, am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. Recent am intrat intr-o relatie cu un tip super ok, se poarta foarte frumos cu mine, chiar face unele gesturi pe care nimeni nu le-a mai facut inainte pentru mine, cand suntem impreuna ma simt exceptional. Problema este ca am unele momente cand nu suntem impreuna (de ex, el e la munca, eu acasa) si uit ca este el si am senzatia ca este fostul meu de acum 3 ani si ma apuca efectiv scarba... am observat ca simt lucrul asta cand foloseste anumite expresii sau face unele gesturi pe care le facea si tipul acela. Relatia aceea a fost una nasoala, e singurul tip de care chiar mi-e scarba din tot sufletul.
Ma enerveaza extraordinar ce se intampla, nu stiu cum pot controla asta si nu vreau sa imi stric noua relatie cu baiatul acesta. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te-a marcat mult ce a făcut ăla și revezi scene. dacă e ceva repetitiv în comportamentu lui îi poți spune și ruga să evite chestiile respective

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci iti folosesti noul prieten, sa-ti acoperi raniile trecutului. sa te simti iubita. el sa te ridice de la pamant doar pentru ca tu ai fost o proasta si ti-ai ales pe cineva gresit.
rezolva-ti problemele cu prietenul tau nou, ar trebui sa ai atat de bun simt incat sa-i spui asta, ori iti e naspa sa-i spui, ce se intelege. dar practic iti bati joc de el daca nu comunici cu el.
stai singura pana iti rezolvi problemele si scapi de tot de trecut, e altfel de energie, se poate forma o relatie mult mai calumea cand ambii aveti bune intentii.