| ada_2840 a întrebat:

am o problema.plac foarte mult un tip de care m.am despartit.numai ca eu mi-am dat seama ca chiar il plac doar dupa ce ne.am despartit. oricum ne.am despartit dintr. o tampenie.acum il plac foarte tare numai ca nu mai vorbim deloc desi am stabilit ca ramanem prieteni. abia ne salutam. oricum problema mea e alta: il plac foarte mult iar el este cu o colega de. a mea. ce sa fac?

P. S:toti colegi mei spun ca el era si cu mine si cu o alta fata in acelsai timp.adica ca m. a inselat. dareu l.am intrebat si el a negat...si eu nu prea stiu pe cine sa cred. ce sa fac? ajutor.va rog.

Răspuns Câştigător
| ShakeIt a răspuns:

Buna, ada! Bai sunt rare cazurile in care partenerul recunoaste ca a inselat, a calcat stramb, etc.
Uite mie mi-a jurat cineva ca ma iubeste ca nu`si bate joc de mine... s`au intamplat multe, mi-a demo ca tine la mine cu adevarat si cand colo ia ghici! mai era cu o fata...
Parerea mea e ca ar trebui sa tii capul sus, sa te gandesti ca ai o varsta si toata viata in continuare si lumea nu se opreste aici.
Am tinut la un baiat 4 ani am renuntat sa mai cred ca voi trece vreodata peste asta si totusi am reusit... tu crd c`o sa reusesti si mai repede daca zici ca doar " il placi".
Oricum... daca e sa tina la tine si sa va fie scris sa fiti impreuna atunci veti fi cu siguranta chiar si daca voi va impotriviti.
Asteapta, timpul le rezolva pe toatehappy. Si poate e mai bine asa fara el, poate gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat. Trebuie doar sa stii ce cauti si sa cauti ceea ce sti ca vreiwinking. Haide ai grija de bine vezi ce faci:* si gandeste te intotdeauna de 2 ori inainte de a face o alegere ( in cazul in care te impaci cu el, sau iti cere asta )
funda?

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

sad
complicat!
incearca sa vb cu el prima data daca svonurile sunt adevarate,sp ca d vreme c nu mai sunteti impreuna nu mai are rost sa te minta!
dupa daca intr-adevar chiar nu te-a inselat,daca esti total sigura d asta incearca prin ai trm msj cu cf? cum mai esti? j cmz? simple, dar incearca sa ajungi sa fiti din nou prieteni. dupa c ai ajuns sa vb cat d cat cu el poti sa-i sp d sentimentele tale printr-un msj, daca nu ai tupeu s-o faci in fata!

| Johnny_3797 a răspuns:

Buna.Aici nu ai ce face, daca il iubesti cu adevarat atunci esi cu el odata si vorbeste serios si intreaba tot ce ai pe suflet eu cred ca vrei sa afli daca te-a inselat atunci, daca te mai simpatizeaza sau iubieste si daca doreste sa fie din nou cu tine.Afla gaseste metode ca sa vorbesti cu el.Ai grija de la prietena lui adica colega ta, dar totul depinde daca el o iubeste sau asa se intilneste de dragul intilnirii.Aici se poate asa ca daca te iubeste mai are sentimente va dori sa fie cu tine si atunci vei afla daca te insela si deamu tot asa, dar daca nu te mai simpatizeaza atunci nu ai ce vorbi cu el, mai bine ii da-i pace si macar nu-ti pierzi o colega.Bun vezi ai grija si succese sper ca te-am ajutatwinking

| Jack a răspuns:

Uita-l happy!, nu e usor dar ar fi cea mai buna solutie!
O sa iti fie chiar greu probabil pentru ca il vezi zilnic cu colega ta happy nasoala situatia tahappy!
Incearca sa iti gasesti altul cat mai repedehappyasa o sa il uiti mai usorhappydar unul care sa iti placahappy!
Asa ii poti arata si ca are la cine sa se intoarcahee hee o fata doritahappy!
Bafta

| chiury a răspuns:

pai... logic, doar nu o sa iti zica adevarul, poate ca inca mai tine la tine... tu nu poti face nimic, trebuie doar sa discuti cu el si sa lamuriti lucrurile, totul depinde de ce spune el