| miha0 a întrebat:

am o problema si eu. cu o rusine dar o spun, observ pe lenjerie o ceva alb ca o gelantina si de multe ori mi se intimpla asa.e ceva grav?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Draguta,nu trebuie sa ai nici o rusine:*
Este foarte normal si nu este nimic grav!

| miha0 explică (pentru Raiiiisa):

Mersi pentru raspuns :*

8 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

E modul vaginului de a se curata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înţeleg ce tot te agiţi aşa dintr-un lucru banal.

| hhhapciuuu a răspuns:

laughing,,, grav,, auzi, inseamna ca mai ai 1 an si ti-o veni ciclu, sau nici de asta nu sti? iti dai id meu pe privat daca vrei sa vorbimhappy

| Pearl01 a răspuns:

Buna! O scurgere vaginala in anumite cantitati este normala la femeile sanatoase, aceasta fiind modalitatea vaginului de a se curata singur si de a mentine o stare de echilibru. Asadar, cand vaginul este sanatos se mentine "in forma" tocmai prin aceste secretii, perfect normale.

Acest lichid secretat are un usor miros (nicidecum neplacut), o consistenta laptoasa, o culoare alb-tulbure sau transparenta, iar in momentul in care se usuca pe lenjerie capata o nuanta galbuie. Cantitatea secretata variaza in functie de ciclul menstrual si de la femeie la femeie.

Daca pana acum te regasesti in aceste randuri, nu ai de ce sa-ti faci griji.
Daca observi secretii vaginale abundente insotite de miros neplacut, cu o consistenta neobisnuita (grunjoasa, branzoasa sau apoasa) si culoare gri-albicioasa sau alb-verzuie trebuie sa te prezinti cat mai repede la un consult specialist. Toate acestea sunt semne ale unei infectii(infectii oricine poate face, ca racesti jos si nu te tratezi sau de la diferite geluri, sapunuri folosite neadecvat sau igiena mai precara).
Asadar, daca tot observi ca ai, te poti duce la medicul ginecolog pentru un consult, e cel/cea mai in masura sa-ti spuna daca ai sau nu ceva. Te poti duce si daca esti sau nu virgina, fara probleme. Nu ai nimic grav, nu te mai speria.

| bogdandinro a răspuns:

E ceva normal la baieti e sperma vorbeste cu parintii sau profa de bio/pshiholog

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Mai esti prostuta.o sa-ti vina ciclul. spune-i mamei tale.trebuie sa iti cumpere o crema.

| miha0 explică:

Eiii Cristina, prostuta esti tu nu eu. eu deja am ciclu de demult, iar tie ligia multumesc pentru raspuns