| Lizarous a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa mai fac.Am fost la medic si degeaba.Ma doare foarte tare in partea stanga la ovar dar si la rinichi.Ma simt foarte balonata si ma inteapa.Ma ustura si ma jeneaza.Cand am mers la doctor mi-a spus ca sunt racita, dar tratamentul ce mi l-a dat nu mi-a facut nimic. O saptamana, doua nu ma mai durea dupa, iar incepea.In schimb lichidul acela alb e foarte vascos si ma irita jos, iar din cauza asta si sotului meu ii iese ceva bubite si e pielea foarte uscata. Ce sa fac? Mi-a recomandat o crema "Lomexin". Lui ii trece dar l-a mine apare iar.Primul medic mi-a spus ca e de la alimante o bacterie,"E-coli", iar celalat m-a spus ca sunt racita.Acum nici eu nu mai stiu.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mergi la alt medic,fa investigatii mai serioase,nu sta sa suferi! Explica noului medic despre simptomele sotului tau,va dati boala unul celuilalt,chiar daca aparent lui ii trece, continua sa fie purtator, tratati-va amandoi.Deci,alt medic! Multa sanatate!

| MMihai a răspuns:

,, In schimb lichidul acela alb e foarte vascos si ma irita jos,,, Orișice scurgere diferită de menstruație și de lichidul de lubrifiere, când ești excitată, este sigur boală. Poate fi vorba de candidoză, de tricomonas --citește despre astea--sau de altă minune. Trebuiau să fi făcut analize de laborator la secreția respectivă și să determine ce microbi au produs-o și să prescrie un tratament corect. Medicii cu care ai vorbit sunt căzuți în cap. Du-te la un centru medical, cu medici serioși, că cu cât stai și nu te tratezi corect, se răspândește mai rău boala respectivă în corp, iar tratamentul este mai complicat și mai costisitor. Si partenerul /( partenerii tăi sexuali) trebuie să se trateze, că are și el boala respectivă. Dacă tu te vindeci și el nu, ți-o dă din nou. Este 75% boală cu transmitere sexuală, dacă nu chiar boli venerice asociate...adică mai multe... Mie nu îmi sună de loc bine, chestia cu bubițele, așa că mergi cu el de mână la un medic specialist în dermato - venerologie, că mie asta, mi se pare mai gravă. Cred că este vorba de minim 2 boli venerice diferite, dacă nu chiar de mai multe. Bubițele alea să nu fie de la sifilis sau de la vegetații veneriene, dar să nu te sperii degeaba. De la vegetații veneriene nu dispăreau, ci se făceau mai multe. Dar fuga la medici meseriași, nu la idioți care nu se interesează de pacienți.

| Parintele a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi sa faci niste analize mai serioase la un alt centru medical. Depinde si in ce oras esti. Incearca aici: https://www.medlife.ro/