| sissi a întrebat:

am o problema si sper ca ma puteti ajuta.prietena mae cea mai buna a cunoscut un baiat si ii cam place de el. el are prietena, dar se pare ca se vor desparti deoarece prietena lui e prea distanta. oricum prietena mea se intelege destul de bine cu el, dar uneori insa am impresia ca eu vorbesc cu el deoarece prietena mea vorbeste cu el ce ii spun eu sa vorbeasca.pentru ca ea ma tot intreaba ce sa vorbeasca cu el.imi trimite apoi conversatia, iar el pare un tip forte de treaba si eu cu el se pare ca avem foarte multe in comun. el are aproape tot ce vreau de la un baiat.si incepe sa-mi placa de el din ce in ce mai mult.eu cred insa ca va fi cu prietena mea, dar ea nu tine la un baiat, cea mai lunga relatie a ei a fost de vreo 2 saptamani, si in plus acum ii mai place pe langa acest baiat pe inca vreo 2-3 laughing. daca el va ajunge sa tina la ea. ii va frange asta.si eu nu vreau asta sad. eu vreau sa. l cunosc mai bine si m.am gandit ca daca va fi cu prietena mea si dupa ce se vor desparti sa vorbesc cu eu cu el... voi ce ma sfatuiti sa fac? nu vreau sa ma bag intre ei chair daca stiu ca prietena mea nu tine asa la el

dau funda

2 răspunsuri:
| Lluvia a răspuns:

Daca prietena ta nu tine la el de ce sa nu incerci?
Incercarea moarte n-are si mai bine sa iti para rau ca ai facut ceva decat ca nu ai facutwinking!
Vorbeste cu ea, daca e chiar cea mai buna prietena cum zici te va intelege.
Ai incredere :*
bfta!

| biancalex a răspuns:

Explica-i mai intai ei. cu toate ca desi poate nu il place atat de mult, odata ce ii vei spune ca il placi si tu, o sa o faca sa il vada altfel. nu prea sunt ok relatiile astea, dar gandeste-te bine si intoarce situatia putin big grin ea cum ar proceda in locul tau? si inca ceva... conteaza si decizia baiatului.