| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si sper sa ma ajutati.

Sora unei amice vrea prieten. [?] Are abia 13 ani si vrea prieten. Stiu, stiu, e ridicol. Insa am ascultat toata povestea si mi s-a facut mila de saraca fata.

Deciiii, Ea acum trece in clasa a 7-a. Colegele din clasa ei, aproape toate au iubit. Si ea se simte prost cand vede ca celelalte fete povestesc cat de fericite sunt, chestii de'astea.

As vrea si eu Id-uri de baieti de 13-14, maxim 15 ani, Dar din Adjud...

Ajutati-ma va rog! Repet: DOAR DIN ADJUD. Multumesc anticipat! Funda.

4 răspunsuri:
| Rosemarie a răspuns:

Mie nu mi se pare prea anormal sa aiba iubit la 13 ani, avand in vedereca in ziua de ani exista pustoaice care au primul contact sexual la varsta aia.
si estenormal sa doresti ceva ce alti au si poti si tu sa ai...
este o varsta ok, dupa parerea mea. si ce daca va suferi? adica.nu vreau sa par rea, dar niciodata prima relatie nu te tine toate viata. oricum nu scapa de suferinta...si cine stie, poate chiar se indragosteste mai incolo si vor fi impreuna multi ani.
dupa mine, cum am mai spus, nu este prea devreme...dar parerea mea e ca trebuie sa isi caute singura, nu pe internet sau lucruri de genul. internetul este inselator si nu sti daca un batbat de 32 deani tasreaza in loc dd 32 un 14:-si mai bine sa cunoasca persoana in realiate...

| fazu a răspuns:

Fazu_bunica_dolores 14 ani

| Dumitru555 a răspuns:

Asta e bine ca isi doreste un iubit iar la anishorii ei e prea devreme, acum la ea pe 1 plan trebuie sa fie invatatura iar baieti isi va gasi mai usor, cel mai bine e atunci cind ea singura isi va gasi iubitul nu cineva sa caute pentru ea, iar un sfat bun din partea mea pentru ea e ca sa nu se indragosteasca in el deodata ca va fi dureros la urma sad multa bafta!