| ankutzik1475 a întrebat:

Am o problema:sunt cu prietenul meu de o luna si il iubesc si el a vrut sa-mi cunoasca parintii si l-am adus la mine acasa pentru ca asa mi-au cerut si parintii dardupa ce l-au cunoscut parintilor nu lea placut de el si miau zis sa ma despart de el si sa rup orice legatura cu el si eu nu as vrea asta si nu stiu ce sa fac. dati-mi si mie niste idei va roghappy

Răspuns Câştigător
| emoista a răspuns:

Pai ai putea sa te intalnesti cu el pe ascunsbig grin

11 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu stau parintii tai cu el.
Daca au acceptat sa le prezinti un baiat, inseamna ca erau de-acord sa ai un prieten.Asa ca daca il iubesti nu renunti la el numai ca asa vor mami si tati.
Alegerea ta.

| IxυυLєţ a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu te vei despartii de el...winking

| RoxAnana a răspuns:

eu am un prieten de 3 luni si nici acum nu stiu parintii ca "am pe cineva". si nici nu o sa le zic prea curand. asa ca fa ca mine si intalniti-va pe ascuns

| dAN_9549 a răspuns:

Zii asa
MAMA TATA nu ma marit cu el e doar o relatie ceva trecator specific varstei ( banuiesc ca ai pana in 18 ani big grin )

| Daniel_6553 a răspuns:

Sa stii ca nu prea vei avea ce face, tot de parinti va trebui sa asculti. Iti spun eu ca asta ar fi cam singura varianta.

| Oana14_6751 a răspuns:

Eu iti zic sati asculti inima pentru ca daca nu ii asculti pe parinti lor le va trece supararea
Eu zuc ca cea mai buna solutie ar fi sa vorbesti cu parinti tai si sa le spui ca chiar il iubesti si ca fara el ai suferi mult
succes:8

| TaylorSwift a răspuns:

Pai pana la urma e ceva normal la varsta ta... DAR tot la cuvantul parintilor vei ajunge, daca nu l-au placut inseamna ca are ceva suspect! nu spun ei sa te desparti de el asa de...

| Bloody a răspuns:

Pai daca ai 18 ani cred ca esti independenta... Poti face exact orice vrei sa faci. Cea mai buna idee e sa faci ceva ca sa le dovedesti parintilor tai ca tu chiar il iubesti.Nu prea am ideei dar cred ca te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emoista nu e bine ce i-ai spus! din punctul meu de vedere baiatul cu care tu te intalnesti iti poate face orice daca stie ca nu stiu parintii tai de tine. si poate ca el sa nu fii fost unul din acel tip de baieti. dar daca o sa te inveti sa iesi cu baieti pe ascuns? draga gandeste-te! e trebuie ta ce faci dar eu ti-am dat un sfat de care vreau sa tii cont! poti face orice dar sa nu te intalnesti pe ascuns.

p. s: asculta-ti inima si vezi ce iti spune.

la multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca o sa intelegi asta, dar eu am constatat ca parintii au dreptate in aproape orice, gandeste-te, de ce nu l-au placut? e mai tiganos? pare golan? e mult mai in varsta decat tine? sau pur si simplu a fost timid si nu a facut impresia care a trebuit

| ioana_5435 a răspuns:

Intalnestete cu el si continuativa relatia daca crezi ca merita, si pana la urma o sa isi dea seama parinti tai ca va iubiti si n-o sa mai aiba nimic in potriva! Nu lasa ca iubirea voastra sa v-o desparta parinti! Nu renunta, daca il iubesti!