| nebunielasuperlativ a întrebat:

am o problema :
Sunt indragostita de 2 baieti. Pe amandoi ii plac, doar ca ei se poarta diferit cu mine ( adica unul intr-un fel si celalalt intr-alt fel). Unul ma iubeste mult, si tine la mine plus ca ar face orice ca sa fiu fericita, iar celalalt se poarta cu indiferenta dar tot cred ca ma place putin.( Da, si eu il tratez cu indiferenta, dar BAIATUL trebuie sa faca PRIMUL PAS INTR-O RELATIE! Cel care ma iubeste, nu vrea sa fie cu mine ca cica nu ma poate face fericita si nu ma merita ( asa crede el), dar eu vreau sa fiu cu el si sa uit de celalalt. Ce sa fac sa-l conving sa fie cu mine? Si ce sa fac ca sa vada celalalt ce a pierdut fiindca se purta cu indiferenta? Please, help me! funda la cine merita

Răspuns Câştigător
| Denisuca21 a răspuns:

Ohoo..eu zic sa ii arati celui care tine la tine ca ai vrea sa incercati ceva!
Stii de ce pentru ca eu am facut invers! acum 2 ani am intalnit misteriosul care m a dat pe spate ...de atunci sufar! Sunt cu el, dar nu e atent, nu ma face fericita mai deloc, nu vrea sa vina nici sa ma ia de la facultate! Asa ca scumpa mea, alege-l pe cel care arata ce simte! VA STII SA SE COMPORTE CU O FATA CA CU O PRINTESA!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, îi poţi spune că simplul fapt că sunteţi împreună te face fericită.

Iar să-i faci în ciudă celuilalt nu îţi trebuie multe, doar afişează-te în faţa lui cu noul tău iubit.

| nebunielasuperlativ explică (pentru anonim_4396):

Pai m-as afisa, daca el ar vrea sa fim impreuna! straight face Asta e problema.

| VreauMiere a răspuns:

"nu ma poate face fericita" pai zii ca te-ar face foarte fericita doar prin simplul fapt daca porni o relatie cu tine, incercarea moarte nu are!
Nu te merita? Probabil el se gandeste ca aspectul lui fizic nu e de tine (tu fiind frumoasa, ca doar esti fata). Zii ca la baieti conteaza mai mult interiorul, inima si inima lui te merita.

| nebunielasuperlativ explică (pentru VreauMiere):

Mersi de sfat! big hug Apreciez gestul... + ca esti tare dragut/a :*!