| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, ..sunt indragostita de 2 baieti..si nu stiu ce sa fac., ..ambii imi plac mult,si cred ca si ei ma plac,unul ma suna,iar celalalt imi scrie pe net, ambii vor sa iesim la plimbare.Ce sa fac, va rog ajutati-ma?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ofera cate o sansa pe rand! Respecta-te pe tine si pe ei, niciodata amandoi in aceeasi zi.
Tu nu esti indragostita, ci doar atrasa de ei.
Intalneste-te mai intai cu cel care te suna, ca sa-ti faci o parere daca este viabil si daca-ti place si apoi cu cel care iti scrie.
Acorda o sansa fiecaruia, dar ATAT! Dupa o intalnire iei o decizie si a doua intalnire va fi ultima pentru unul din ei! Hai sa vedem daca te respecti pe tine si ai o mica, constiinta si nu uita : ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!
Adica pune-te si in locul lor si gandeste-te, daca unul din ei trebuia sa se intalneasca cu tine si cu alta... tie ti-ar conveni ca el sa va pastreze pe ambele?

10 răspunsuri:
| mariamarybu a răspuns:

Nu esti indragostita, stai linistita. A fi indragostit este mai mult decat a umbla cu gandul la o persoana( sau in cazul tau doua). E chestia de mandrie. Te simti important cand doi baieti iti ofera sadisfactie. Nu cred ca trebuie sa alegi, trebuie sa constientizezi si sa mergi tot inainte. Cine alearga dupa doi iepuri... il prinde si pe-al treilea. Ai grija! S-ar putea sa dai prost daca ambii afli ca umbli cu fiecare din ei. Esti naiva, dupa parerea mea. Eu zic sa-i incerci pe amandoi, sa te uiti bine la amandoi( faza cu sunatul si mesajele nu inseamna nimic), sa-i compari intre ei, sa iesi cu fiecare, sa vezi langa care esti mai fericita si cu asta basta. Ca de amandoi nu cred ca ai tu tupeu laughing

| Zenit313 a răspuns:

Nu esti indragostita...esti doar atrasa sexual de amandoi!
Nu ai cum sa iubesti doua persoane deodata...
Alege unul, nu fii egoista.
Trage la sort, nu conteaza ce decizi, pentru ca nu ai sentimentele im plicate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iesi cu amandoi si spune-le ca o sa lasi timpul sa rezolve.ei se pot stradui sa te cucereasca.care reuseste sa te faca sa te indragostesti de el, va castiga. efortul lor va fi enorm si il vei aprecia pe masura.ei vor aprecia ca le dai sanse egale si nu -i minti sau inseli.castiga toata lumea.

| blueheart a răspuns:

Hei! Eu cred ca iti plac, nu esti indragostita.Si cred ca unul din ei te atrage mai mult decat celalalt.Noteaza-ti pe o coala cu ce te atrag ei, ce nu-ti place la ei, cu care ai mai multe in comun, cu care te-ai vedea intr-o relatie serioasa.Trebuie sa existe ceva care sa faca deosebirea.
Succes! happy

| BLeur a răspuns:

Bună.

Vezi şi tu cu care din ei te potriveşti mai bine şi care te va face fericită şi te va iubii cu adevărat.
Încearcă să-ţi dai seama, care ţine mai mult la tine şi care chiar ar putea să stea cu tine pentru mult timp. Nu sta cu amândoi, când termini cu unul după te duci la celălalt, pentru că nu o să-ţi ţină mult. Ţi-am zis. încearcă să vezi cu care te înţelegi mai bine, cu care ai mai multe lucruri în comun, pe care simţi că-l placi mai mult, care crezi că te face fericită, care te înţelege. etc. Fă-le un test laughing, spune-le amândurora că ai păţit ceva grav şi vezi care din ei e lângă tine şi ar da orice să te facă să râzi etc.
Cunoaşte-i mai bine, nu judeca o carte după copertăbatting eyelashes. Dacă nu ştii nimic despre nici unul din ei, mai bine. caută altul.

| DaniAdrian a răspuns:

Bagati mintile in cap, nu ve inteleg fetelor ce ati patit de la o vreme incoace, eu nu pot sa iubesc mai multe fete deodata, ganditi si voi putin logic, adica daca unu te face sa razi si unu are bani tu ii iubesti pe amandoi? serios?! bai in viata fiecarei fete exista un singur baiat, nu 100, ati fumat legale ce aveti de sunteti asa duse de acasa, bai fetelor nu vreau sa ne certam dar reveniti mai cu piciorele pe pamant, stii ce zic unii daca vad asemenea intrebari? aaa paiasta e posta, ia sa ii iau id poate ma iubeste si pe mine, te sfatui sa te gandesti bine mai ales ca esti fata si fetele intotdeauna sunt mai mature decat baietii, succes.

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Alege doar pe unul din ei, nu poti fi cu ambii. Daca vei astepta prea mult, nu vei avea pe nici unul.

| Icecream15 a răspuns:

Concetreaza-te pe unul singur happy ..pe cel care crezi ca este mai potrivit.

| Parizzianu a răspuns:

Pastreza-i pe amandoi dar nu ii ascunde unu de celalalt pana te hotarasti, incearca cu amandoi unu sigur va avea ceva in plus fata de celalalt si ce Doamne iarta-ma o plimbare nu a facut rau nimanui, prietena mea vrea sa o facem in trei pentru ca ii place ei de un tip si inca nu i-am spart capu, o inteleg si asa e cel mai bine, deci este loc de si mai rau dar niciodata sa nu disperi exista solutii pentru orice fel de problema

| macs3k a răspuns:

O plimbare nu strica nimanui dar daca deja vor ceva mai mult, alege!