| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. sunt indragostita nebuneste de un tip de 22 de ani, ne-am vazut o dta ala el la scara. ne-am sarutat si dupa nu a mai dat nici un semn. dupa cateva zile mi-a spus ca sunt prea mica dar totusi imi dadea sperante, imi spune ca sunt frumoasa ca ma vrea si chestii. nu am mai vorbit cu el de o luna si cv... si inca ma mai gandesc la el... ce sa fac?

16 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna, adica cat de mica? El cati ani are?

| vladmR a răspuns (pentru superdorex):

@tip de 22 de ani

| superdorex a răspuns (pentru vladmR):

Eu zic ca nu se merita, uite si el a vazut asta, esti intr-adevar prea mica pentru el, trebuie sa iti indrepti atentia care un baiat care sa te inteleaga, sa fie pe aceeasi gama de unda! El are o alta viziune a vietii sa stii! Mergi inainte, nu te uita inapoi, o sa treaca vei vedea ca va apare si baiatul care sa te aprecieze asa cum meriti! Multa bafta!

| RyanGeorge a răspuns:

Katerina, sunt fel si fel de persoane, unii profitori altii fricosi.
Spun profitori, ca multi de varsta 20 in sus vor numai pustoaice ca sunt foarte usor de manipulant, de agata si bagata in pat foarte usor si repede iar altii se dau loviti dar cu anumite strategii ca si el de exemplu... spune ca esti prea mica si te-a facut sa il placi el stind asta si te are la picioare si dupa cateva zile se poate sa vina si sa fiti impreuna "am spus POATE".
Cat despre fricosi, se stie.in ziua de azi ca pustoaicele sunt cele mai perverse,in sensul ca se pot juca pe degete cu anumite persoane(la care merge) si le poate face belele,prin amenintari s.a.m.d.
Nu pot sa il condamn dar nici sa zic ca e sfant,gandeste'te bine ce vrei, eu zic ca e putin diferenta de varsta si nu prea e de tine si mai bine il uiti, daca aveai tu 18-20 iar el 26 ar fi mai mers...mai bine incearca sa iti gasesti un tip mai pe masura ta sau putin mai aproape.
Sper sa intelegi ce am vrut sa iti explic.

| katerina96 a răspuns (pentru RyanGeorge):

Cred ca de asta a si renuntat la mine, pentru ca el de multe ori ma invita al el acasa si eu il refuzam. si nu ii permiteam anumite gesturi, dar totusi il placeam atat de tare incat am un bloc de desen plin cu chipul lui( desenat de mine). el a avut o singura relatie stabila cu o fata care o cheama la fel ca mine, m-am gandit ca si asta e o cauza.

| RyanGeorge a răspuns (pentru katerina96):

Pai si asta nu iti spune nimic?, ar fi trebuit sa iti dai seama de la inceput.de cand te-a invitat la EL ACASA si mai ales ca a vrut sa faca anumite gesturi pe care tu le-ai considerat prea ofensive/devreme/exagerate.
Deci eu te-asi sfatuii sa te lasi de desenat chipul lui...dar nu te pot obliga, e decizia ta mai departe, eu doar am vrut sa iti deschid ochii si sa fi foarte atenta la ce'a ce vrei/vroiai sa faci.

| RyanGeorge a răspuns:

Ce vroiam sa iti mai spun, ai 16 iar o relatie cu un anumit baiat mai mare si cu o diferenta de 6 ani e cam dificila si nu prea se merita sa iti strici acel frumos din tine cu un tip care urmareste decat un singur lucru"sex",e adevarat ca acum in ziua de azi o relatie se bazeaza pe sex dar nu asa cum cred altii.
Am prieteni care sunt de varsta mea, si nu trebuie sa ma ascund, am 26 eu si cum am spus am prieteni care au 26-27-28 si au partenere de 17 ani dar mentionez ca ei sunt prieteni buni adica...cum sa iti spun...au vrut de la incepu o relatie serioasa cu aceste fete, nu au vrut sa isi bata joc.
Dece vreau baietii seriosi si mai mari o relatie cu fete tinere?
Pai raspunsul la intrebare este ca ii fac si pe ei la randul lor sa se simta mai "tineri" sa zic asa ca deja la varsta de 25 unele persoane se simt mari"prea mari,batrani happy" si prefera fete tinere happy,dar cum am spus. aici totul depinde de cunostinta si incredere,daca vrei sau o sa mai ai ocazia sa mai intalnesti un baiat tot asa "mare" nu trebuie neaparata sa te combini cu el, pentru inceput poti fi prieteni si cu timpu il poti citi, il vei cunoaste mai bine dar ai grija ca sunt si aceii"profitori" care au rabdare multa cu tine happy
oricum viata e complicata dar frumoasa numai sa stii cum sa ti'o organizezi happy

| katerina96 a răspuns (pentru RyanGeorge):

Multumesc de sfat! tocmai am rupt desenele si le-am bagat in foc. chiar vreau sa il uit sunt persoane care nu le sau importanta si chiar ar merita o sansa.

| Luori a răspuns:

Nici nu va cunoasteti si-ti spune ca te vrea. Cat de serios e?
Daca dorea sa fie cu tine intr-o relatie mai serioasa, ti-ar fi dat de inteles mai bine. In schimb, tot ce vad eu este un baiat care te invarte si care te joaca precum doreste. Te-a gasit naiva si tu ii joci precum el canta. Te "doreste" pentru o joaca, pana cand se plictiseste. A jucat o scena ieftina si te-a lasat. Nu merita timpul tau, gandurile tale si ce mai vrei sa-i oferi. E un papa-lapte daca la varsta lui se poate ocupa de astfel de lucruri. Poate ca mai mult nu poate.

| katerina96 a răspuns (pentru Luori):

Da. ai treptate. trebuie neaparat sa o iau de la inceput. pentru ca toti prietenii din anturajul lui ma cunosteau de foarte mica. si cred ca si-au facut o impresie proasta despre mine acum.

| katerina96 a răspuns (pentru Luori):

Oare ce sa fac acum? cu ce sa incep?sigh sa revina totul la normal.

| Luori a răspuns (pentru katerina96):

Incepi cu continuarea. Il dai pe el la o parte, inveti din ce ti se intampla, esti mai atenta pe viitor, mai putin credula, astepti ca baiatul sa-ti demonstreze ceea ce spune, te autoeduci la capitolul acesta, s.a.m.d.
Te indepartezi de el (fizic si emotional) si asa lucrurile se vor aseza mai bine.
Noroc si ai grija!

| Jigsaw a răspuns:

Din cate vad ai 15-16 ani, lasa-l.

| darrio2007 a răspuns:

Baiat destept.Relatia cu minore il poate lipsi de libertate.

| dutsa24 a răspuns:

Scumpo nu se merita...a profitat de tine...
mai bine uita-l chiar daca te inteleg ca esti indragostit nebuneste.

| katerina96 a răspuns:

Exactbig grin eu 16big grin si el 22