| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am o problemă. Trebuia să-mi vină menstruația pe 4, dar nu mi-a venit. Pe data de 5 am avut contact sexual protejat, fiind virgină. A dat drumul în mine și când a terminat prezervativul parcă era întreg, sperma fiind sus, fără să curgă. Acum data de 7 menstruația nu mai apare. Care pot fi cauzele? Aș putea rămâne însărcinată? Dacă s-ar fi spart prezervativul fără să fi observat? Pot avea ceva infecții de la asta? Țin să menționez că mereu am avut probleme cu menstruația, pentru că nu-mi venea la timp.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Din intrebarea pusa de tine nu prea inteleg ceva ai spus a dat drumul in tine dar cand a terminat, prezervati vul era intreg sperma fiind sus etc, deci daca sperma era in prezervativ atunci nu a ejaculat in tine deloc, daca el ejacula in tine in vagin, atunci prezervativul era spart si gol, dar asa sansele ca tu sa fi insarcinata sunt zero, nu esti, menstruatie nu ai deoarece după inceperea vietii sexuale organismul trece prin transformari si dereglari hormonale FIRESTI, nu te mai panica, ciclul menstrual o sa ai cand se regleaza organismul, ce varsta ai?

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria, nu poti sa fii gravida.

| Goete a răspuns:

Daca tii sa mentionwzi ca mereu iti intarzia menstruatia, de ce ne-ai povestit ca ai facut sex cu prezervativ si ne-ai dat si raspunsul ca totul e ok?

| Lore2005 a răspuns:

Buna, mai asteapta cateva zile si vezi daca iti vine menstruatia.
Ai zis ca a fost primul tau contact sexual, asa ca iti deregleaza putin menstruatia.
Daca ati folosit prezervativul cum trebuie nu ai de ce sa iri faci griji.
Data viitoare fii mult mai atentă si asteapta cateva zile, te pup?