| iubitutzalex a întrebat:

Bună,am o relație de 5 luni cu un băiat. Ne iubim, vorbim tot felu de chestii.dar de un timp vorbim despre relatii intime ( ps: sunt virgină).Ma doreste,dar eu incă nu am increderea necesarã in el,mi se pare că doar vrea să -si atingã scopul. Nu mi-e frică de altceva, decât cã o să plece. Există sanse de regret aici? Ps : am 17 aniwinking

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca si tu esti dornica sa-ti incepi viata sexuala si doar teama ca te-ar putea parasi te retine sa accepti ceea ce de fapt si tu doresti.Gandind astfel nu are rost sa intri in relatii cu barbati maturi deoarece fiecare dintre ei vor dori acelasi lucru si ar fi indicat sa iti gasesti prieten/i de varsta ta.Insa ar trebui sa te gandesti ca oricum se va intampla sa-ti pierzi virginitatea cu mult inainte de casatorie, deci este prea putin important cine va fi cel ce te va dezvirgina.Raspunde-ti la aceasta dilema deoarece poti fi sigura ca vor exista mai multi iubiti inainte de casatorie si in ce mod te vei comporta cu ei in cazul in care aceasta teama a ta va persista.

| SkyPilot a răspuns:

Da, exista, se intampla frecvent. 5 luni de relatie sunt putin si nu arata bine faptul ca el incepe sa te preseze cu aceasta cerere. Daca nu a reusit sa te faca sa ai incredere in el, probabil ca ai dreptate in ceea ce gandesti.
La 17 ani ai fi pregatita din punct de vedere fizic sa iti incepi viata sexuala. Trebuie sa fii pregatita si mental. Nu o face niciodata pentru un baiat, fa-o pentru tine.

| e1xtz a răspuns:

Tu stii cel mai bine cand vrei sa o faci... evident cand iti doresti si tu.

Vis-a-vis de plecat, poate sa plece si cel de la 20 de ani, 25 sau 30 la fel de bine, nu este o regula asta.

| iubitutzalex explică:

Nu mă presează, dar simt că are si el nevoie de ceva mai mult. Totusi are 20 de ani. A fost de acord să astepte un an, dar parcă nu l-as lasa să astepte atât. Când ne intâlnim, ne iubim frumos

| SkyPilot a răspuns (pentru iubitutzalex):

Daca asa crezi, nu il lasa sa astepte. Noi nu il cunoastem si nu ne putem face o idee ce se va intampla dupa. Daca o faci, fa-o in asa fel incat sa nu iti para rau indiferent ce se va intampla dupa. Mie mi se pare ca si tu vrei un pic si incerci sa cauti aici o justificare. Daca simti ca vrei sa o faci, mergi inainte fara nici o ezitare, dar, dupa cum ti-am mai spus, fa-o pentru tine, nu pentru el.

| iubitutzalex explică:

Nu-l văd genul de băiat care să profite, dar na mă gândesc. Face 20 de ani in curand,e copilaros, ii plac dulcegariile, nu trece la subiect rapid, mai mult am vorbit de chestiile astea pentru a ne descoperii. Mi-a spus "eu te-am iubit de la inceput pentru ceea ce esti, si nu iti cer nimic " ..Marog,traim in secolul XXI, majoritatea fetelor nu se gândesc precum mă gândesc eu "vai, dacă pleacă " laughing. Am observag că unele fac chestia asta doar ca să fie făcută, dar eu nu vreau

| iubitutzalex explică:

Recunosc,imi doresc si eu, dar nu mă grăbesc.Pur si simplu nu sunt curioasă :-D Posibil să sune ciudat laughing El e singurul băiat care m-a făcut să-mi doresc, restul au folosit convingeri de prost gustwinking Mulțumesc pentru răspunsuri

| MiruMrn a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa faci ce simti. Inceperea unui act sexual nu trebuie sa se intample la o varsta anume ci abia atunci cand esti pregatita. Din punctul meu de vedere daca il iubesti poti intretine acte sexuale cu el dar mai asteapta putin. Vorbeste cu fostele lui si intreaba.le daca asa a facut si cu ele. Daca a incercat sa o faca cu mai multe inseamna ca profita. Daca esti prima atunci chiar te iubeste. Fundita?