| gheataalba a întrebat:

Buna! Am o relatie cu iubita mea de un an si ne intelegem de minune, doar ca ea isi doreste doar banii pentru ca asta face in fiecare zi. Bine, nu sunt nebun, dar o iubesc nonsalanta sa. Nimeni nu a reusit sa ma faca sa ma indragostesc cu o cantitatea asa de mica de atingeri. Inteleg ca ar trebui sa o parasesc, sa ma invat sa ma comport diferit cu ea, dar cum as putea sa o domesticesc?

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sa o domesticesti? Parca vorbesti despre un animal! Bine iti face, daca asa te exprimi in legatura cu ea!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toate numai asta vor banii, nu este ea mai altfel decît celelalte, tu te ai indragostit de ea, dar ea doar de banii tai daca îi ai, cînd nu o sa îi mai ai pa, te paraseste si cauta alt prost, pardon, băiat pe care sa il stoarca de bani, fugi de parvenite ca ea si da i papucii, ce varste ave ti voi?

| ania a răspuns:

Daca relayoa voastra nu e in vederea casatoeiei, va pierdeti vremea.

| Violleta2022 a răspuns:

Lasa domesticitul ca nu merita efortul, daca femeia aia isi doreste "doar banii".
Relatii de acest bazate pe bani sunt sortite despartilor (cand se termina banii), certurilor (cand nu capata ce-si doreste) si nefericirii, fiindca in realitate nu te iubeste pe tine ci numai banii tai.

| anonimuIl a răspuns:

O să găsești alta cum vrei tu.

| seth2016 a răspuns:

Banu' e ochiu' dracului. Nu o mai domesticesti dupa ce a prins gustul.

| ionur a răspuns:

Nu știu ce sa spun da ar trebui sa vorbește cu ia adica sa vorbiți voi doi între voi sa nu știe nimeni ce este între voi doi sa-i spui uite așa așa așa și vezi afli adevărul atuncia de la ia cel mai bine așa

| Gândesclarece a răspuns:

E animal sa l domesticești?

| akaanne a răspuns:

Găsește alta care chiar ar merita efortul.

| Anonimy08 a răspuns:

Dacă tu chiar o iubești foarte mult, atunci momentan nu o părăsi ci mai încearcă să o schimbi. Încearcă să îi arăți ca poți să îi oferi multă afecțiune și mai încearcă să îi propui o altă perspectivă a vieții. Cea în care viața e prea scurtă pentru a avea ce face cu banii. Iubirea chiar contează și ea poate împlini un om mai mult decât toți banii din lume. Poți să ai o discuție cu ea într-un loc romantic, dar foarte simplist, precum un parc, dupa apusul soarelui. Acolo încearcă să ai cu ea o discuție sinceră despre bani și iubire, poate așa aflii și de ce ține așa mult la bani. Până la urmă nu putem știi niciodată ce poveste are în spate un om cu un anumit defect.
Ideea este că dacă tu o iubești așa mult, fă tot posibilul pentru a încerca să o schimbi, pentru a te iubi pe tine în locul banilor care chiar nu au o valoare adevărată în viață...
Sper să reușești cumva și să rămâneți împreună fericiți!