| Yoanna31 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani cu un baiat. Avem ganduri serioase legate de viitorul relatiei noastre, ne-am gandit deja la pasul casatoriei, la un copil...incercam sa le luam pas cu pas si sa facem lucrurile cum trebuie. Am vrut sa va spun cum este relatia noastra pentru a intelege si, eventual, deslusi problema mea. De fapt, nu e o problema, e o dilema, si e de alta natura. La capitolul sex ne intelegem foarte bine, chiar minunat as spune de multe ori. Am ajuns sa facem totul impreuna, cel putin din partea mea. Este fericit si se vede acest lucru. Niciodata insa nu mi-a facut sex oral, subiect pe care nici eu nu l-am deschis intrucat am vazut ca nu vine dela sine. Ma simt prost, desi imi doresc si as fi si mai multumita. Dilema mea ascunde si o alta grija. M-am gandit ca poate ii este sarba de mine, sau...desi de multe ori face gesturi care dovedesc clar ca nu este asa, plus ca nu ar avea absolut niciun motiv. Eu mereu ma ingrijesc si ma pregatesc special pentru ca momentele noastre de intimitate sa fie reusite. Nu stiu daca el se gandeste la acest lucru, imi este jena sa deschid subiectul pentru ca am vazut ca el evita sa ajunga sa faca acest lucru. Va spun ca destul de rar i-am facut si eu lui. La inceput nu prea era incantat de idee, treptat a inceput sa ii placa tot mai mult, desi, spre uimirea mea, nu e innebunit dupa asa ceva. Nu am mai facut aceste lucruri cu alte persoane, ma gandesc ca poate nu am nici eu experienta. IIdeea e insa ca nu stiu cum sa aflu de ce e retinut in aceasta privinta. Va multumesc daca mi-ati citit mesajul!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,ca sa cladesti o familie,baza trebuie sa fie extrem de solida.
Si,din ceea ce ne spui tu aici,vad ca lucrurile nu sunt asa cum ar trebui,intre voi.
Voi vreti sa porniti la drum impreuna,dar inca nu puteti sa discutati orice subiect intre voi si asta nu e bine,in viitor ar putea aparea probleme mult mai mari,ce-o sa se intample,o sa stati sa le ganditi/banuiti/incercati sa le rezolvati,singuri? Fara sa discutati,fara sa comunicati?
Problema ta din acest moment este foarte serioasa,ceva iti doresti si lipseste,nu stiu de ce ai preferat sa discuti cu noi si nu cu iubitul si viitorul tau sot!
E singurul care iti poate da o explicatie,o solutie legat de framantarile si dorintele tale.
Jena ta fireasca trebuie sa dispara,mai ales cand sunt chestiuni care privesc intimitatea voastra! Aici,se dizolva orice rusine,sunteti doar voi doi,e momentul vostru secret,tabu si personal,in asternut nu exista masti,rusini,frici sau politeturi,in pat esti exact cel care esti cu adevarat,te darui si nimic nu ramane ascuns!
Daca vreunul din voi,nu poate sa se daruie in totalitate,fara ascunzisuri si falsa morala,atunci exista o problema serioasa!
Inteleg ca amandoi sunteti educati si politicosi,dar ati impins respectul pana la rigiditate,asa ca,va trebui sa gasesti curajul si indrazneala sa discuti cu iubitul tau.
Nu sa-l convingi de ceva,ci doar sa stii care este parerea lui despre ceea ce te framanta pe tine.
Pentru ca are dreptul liberului arbitru,poate accepta sau nu,dupa cum si tu ai acelasi drept.
Ce te faci, daca peste cinci ani, casatoriti si cu un micut in carucior, fanteziile tale te imping in bratele altcuiva?
Discuta cu iubitul tau, nu-ti umple mintea cu carii rozatoare care v-ar putea distruge la un moment dat!

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu i-as face asta la o fata fara sa ma gandesc sa primesc in schimb acelasi lucru. Numai gandul ca o sa innebuneasca de placere, si am si pus botu'.
In cazul prietenului tau, numai el iti poate spune de ce nu vrea asta. Eu pot face doar supozitii. De la lipsa de experienta, pana la o experienta urata din trecut, sau chiar la repulsie, poate fi orice.
Dar tocmai din aceasta cauza, ar trebui sa faceti curat si "sa scoateti scheletele din dulapuri". Orice lucru, cat de marunt, poate sa capete cu timpul proportii enorme, si un mic neajuns sa devina un mare regret.

| Zenithf a răspuns:

Si faptul ca scrii aici este o dovada ca micul neajuns nu-i deloc mic. Ce vei face, cand ceea ce doresti nu poti sa mergi sa cumperi de la macelarie? "Va rog, o limba de bou". Cer iertare, nu-i de gluma. straight face

| llucixxl a răspuns:

Pe scurt vrei să ți-o ia în gură dar e cam reticent... după cum ai spus despre îngrijit nu cred că ar fi o problemă de igienă, mai degrabă o chestie psihologică. Totuși, cel mai bun răspuns e la el. Dacă tot faceți orice împreună asta n-ar trebui să fie un impediment și să-l rezolvați împreună.

| Alcyon a răspuns:

Stiu ca sexul oral a devenit o chestie de rutina. Peste tot se discuta despre asta, toata lumea o face. Nu te lua insa dupa altii. Ceea ce li se potriveste altora, poate tie nu ti se potriveste. E posibil ca pe prietenul tau sa nu-l excite chestia asta (nici sa faca, nici sa primeasca). Oricat ar parea de ciudat, nu toti barbatii sunt inebuniti dupa asa ceva. E pana la urma o chestiune de gusturi. Tu adori ciocolata dar exista oameni care n-o suporta si prefera vanilia. Asa e si cu sexul. Uita de prejudecati si nu mai da atentie la ce zice cutare sau cutare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheia unei relatii reusite este intelegerea si comunicarea. Vorbiti si clarificati orice amanunt, pentru a va fi bine.Mult noroc.

| VladGH a răspuns:

Sunt in situatia iubitului tau. Eu niciodata nu am facut-o si nici nu am placerea sa incerc dar fata pe care am cunoscut-o de 2 luni mi-a facut sex oral din prima seara de sex. Ma socat putin, eu nu ma asteptam, ea fara sa stie daca imi place chestia asta sau nu a facut-o si clar ca ar vrea ca si eu sa o fac. Totul depinde de ceia ce crede el de toate astea. Poate el dorea ca si tu sa nu o faci.

| sensualus a răspuns:

Uh zii asa tandrut daca i-ar place sa guste niste frisca de pe finuta ta si cine stie poate o s o savureze toata, ca doar te iubeste intru tottu

| unknøwn a răspuns:

Discută cu el. De unde vrei să ştim noi?
Tu te gândeşti la căsătorie cu un om cu care nu eşti în stare să discuţi despre absolut orice?
Atunci nu-i persoana potrivită.
Comunicarea este foarte importantă în orice relaţie interpersonală.

| motan444 a răspuns:

Imbatal excital si pe urma spune-i ca ti-a pierit cheful si ca nu are cum ca el sa te faca sa iti vii in chefuri ca pui tu pariu ca nu are ce sa iti faca si din astea dupa ce faci asta si o sa vezi ca merge te intorci si imi dai o fundita ok happy

| Iunona a răspuns:

Poate este mai inhibat decat tine. Nu cred ca ii este scarba de tine ci ca nu avet suficienta incredere unul in altul sa vorbiti despre problemele voastre reale fie ele sexuale sau de alta natura. Lasa casatoria, ai rabdare si gandeste-te bine, cunoaste-l si lasa timp sa va maturizati amandoi.

| Denisuca21 a răspuns:

Buna,si eu am tot 2 ani de cand sunt cu iubitul meu! Rcunosc,ca si eu i am facut lui,pentru ca a cam insistat sa vada cum e, si ca sa ma convinga mi a facut si el mie, la inceput! Dupa care el nu a mai continuat sa mi faca dar a continuat sa si doreasca...
si eu m am simtit si ma simt uneori la fel ca si tine, am impresia ca ii este sila!
Noi am vorbit si mi a zis ca nu ii este sila de mine doar ca nu i place secretia (umezeala)aia, stii cand sunt excitata! Nici mie nu mi place ca nu e asa distant...foarte rar ma atinge chiar si cu mana, ce sa mai zic de gura!
Eu incerc sa trec peste!
Tu vorbeste intai cu el! Si spune i ca ti ar placea sa fie reciproc sau chiar ca daca nu va fi asa ai vrea sa incetati de tot cu sexul oral... poate il va motiva! Sa nu ti fie rusine sa vb cu el, alege sa vorbesti despre noaptea, sa nu te vada la fata daca ti e rusine! Sper sa te ajute!

| Zenithf a răspuns (pentru Denisuca21):

Te foloseste, e interesat numai de placerea lui, halal dragoste... cum poti sa te desconsideri asa de tare? Trimite-l la dracu' pe dobitoc.

| Zenithf a răspuns (pentru Denisuca21):

"Nu are nicio dorinta sa ma faca sa ma simt femeie, eu incerc sa trec peste!" iti dai seama ce spui?

| Denisuca21 a răspuns (pentru Zenithf):

E primul baiat din viata mea...adica singurul cu care am facut o! mi e greu sa renunt la el.eu il iubesc

| Zenithf a răspuns (pentru Denisuca21):

Pacat.

| Yoanna31 explică:

Multumesc pentru rabdarea de a-mi fi parcurs mesajul si pentru raspunsurile voastre. Pe toate le apreciez. Am sa stau de vorba cu el deschis, asa cum este si firesc. Pana acum m-a oprit oarecum starea de jena, dar, cum ati spus si voi, nu e cazul de asa ceva daca vrem sa ne cladim ceva frumos si de durata.