| tzik a întrebat:

am o relatie de 2 ani si ai lui nu ma vor..prietenul meu vrea sa ne despartim iar eu nu stiu ce sa ma fac..ai lui incearca sa-l faca de ras pe unde se duc cu mine numai sa ne desparta si nu inteleg ce au cu mine ptk nici nu ma cunosc..noi ne iubim mult dar ma tem ca o sa ne desparta ai lui si chiar nu se merita. ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| Deeuts a răspuns:

Pai,daca va iubiti cu adevarat duceti-va la ai lui si discutati, spune-i sa te prezinte parintilor si sa vada ce fel de persoana esti cu adevarat.Nu cred ca se merita sa ii lasati sa va strice relatia, din cauza unor prejudecati aiurea.So,fa cunostinta cu ai lui, cheama-l pe el sa faca cunostinta cu ai tai, nu lasati sa se strice o relatie bazata pe iubire. Urat din partea lor ca se poarta ca niste adolescenti putin nebuni, si ca incearca sa il faca de ras.E o situatie incurcata, dar daca chiar exista iubire intre voi, se va rezolva odata cu trecerea timpului.Veti face o mare greseala,din punctul meu de vedere, daca va despartiti,
Ia-l frumusel de manuta si discutati sincer, sa vedeti daca e bine sa va despartiti sau daca o sa continuati, ganditi obiectiv, cu bune si rele si vedeti rezolvarea.
Sa-mi spui cum s-a rezolvat tot, pupiciiiiii!:*

| tzik explică (pentru Deeuts):

Mersi mult:***

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el doreste sa va despartiti totul e terminat. Relatia trebuie sa aiba si un sfarsit si acum intelege ca a venit si la voi.

| tzik explică (pentru neutrino):

El nu doreste sa ne despartim.e confuz si nu stie ce sa faca daca sa asculte de ai lui sau sa ramana cu mine

| neutrino a răspuns (pentru tzik):

Te amagesti singura.

| andreiush25 a răspuns:

Nu exista despartire atunci cand iubirea este pretutindeni puppy dog eyes big grin laughing
Daca va iubiti nu aveti de ce sa va faceti griji...incercati sa discutati cu ai lui iar daca nu mere ignoratii..si incearca sa discuti si cu el..adica daca te iubeste de ce sa se desparte de tine?straight face doar pentru ca parintii lui nu te plac?

| tzik explică:

El e confuz nu stie ce sa faca. daca sa ramana cu mine sau sa asculte de ai lui..nush.