| Claudiacr23 a întrebat:

Buna, am o relatie de 6 ani, iar in ultimul timp intre noi nu a fost totul roz si au fost foarte multe certuri, eu am cunoscut alt baiat in acest timp cu care m-am si culcat, nu stiu ce sa fac, il iubesc pe cel cu care am o relatie dar incep sa ma indragostesc de celalat.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De fapt, nu iubești niciunul cu adevărat.
Desparte-te de actualul definitiv și caută unul care să ți se potrivească, nu doar pentru sex.

| Pool77 a răspuns:

Esti o..., nu gasesc cuvintele sunt o gramada.

| BogdanBz a răspuns:

Ai demnitatea si bunul simt sa vorbesti cu iubitul tau despre ce s-a intamplat. 6 ani de relatie, nu e chiar putin. Poate acel baiat te iubeste, poate stie si el ca lucrurile intre voi nu merg cum au mers candva si poate ca el cauta sa repare lucrurile. Orice ar fi, el merita adevarul si daca poate sa treaca peste faptul ca l-ai inselat, atunci tine de el cu dintii, ca el e omul vietii tale. Daca nu poate sa treaca peste, atunci are tot dreptul sa o faca, intelege-l, lasa-i timp sa treaca peste si poate veti ramane amici si veti avea niste amintiri placate impreuna.

| alin1317 a răspuns:

Buna seara! Nu ii spune nimic iubitului tau, nu ii spune ca l-ai inselat. Spune-i doar ca iti doresti despartirea si ca nu te mai simti bine in relatie. Ramai cu celalalt baiat, fa ce simti!

| anonim123453313 a răspuns:

Parerea mea este ca de cel nou te indragostesti ca da, este nou si atat. Se pare ca ai ajuns intr-o etapa a vietii in care trebuie sa alegi in ceva de durata sau sa fii pregatita sa o iei de la inceput unde nu stii cat va dura relatia, unde nu stii daca te va iubii pe bune, unde nu stii daca chiar o sa fie confortabil. O noua relatie nu are decat un lucru pozitiv si anume faptul ca este nou. Poti sa te gandesti ca si cum ai avea doua perechi de pantofi, una care te-a ajutat mereu la bine si la greu si mereu iti sar in ajutor cand vrei sa porti o rochie anume si unii care arata sexy dar nu stii cat se incofortabili vor fii mai tarziu, daca se vor rupe repede. APARENTELE INSEALA!

Răspuns utilizator avertizat