| Claudiacr23 a întrebat:

Buna, am o relatie de 6 ani, iar in ultimul timp intre noi nu a fost totul roz si au fost foarte multe certuri, eu am cunoscut alt baiat in acest timp cu care m-am si culcat, nu stiu ce sa fac, il iubesc pe cel cu care am o relatie dar incep sa ma indragostesc de celalat. Pe cel cu care am o relatie nici nu il mai pot lasa sa puna mana pe mine dupa ce m-am culcat cu celalat.

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Din păcate dacă s-a ajuns aici nu cred ca se mai poate repara ceva. Cel puțin din punctul meu de vedere.

Dacă i recunoști e posibil ca el sa nu te ierte niciodată, și se pare ca oricum tu nu te ierți.
Trebuie sa te gândești foarte bine dacă vrei sa pui capăt relației (deși relația ta a ajuns deja la capăt). Sa te critic nu are rost, pentru ca se pot întâmpla multe chestii care sa te îndemne sa faci asta, bineînțeles, nu este o scuza, dar na. Ia ți inima in Dinți și termina-ți relația pana sa începi alta, ce pare acum greu, mai târziu o sa iti facă bine.

| ROB3RT89 a răspuns:

Trebuie sa fie si un motiv pentru asta, probabil anumite lipsuri, poate si lipsuri emotionale.
Daca ai medita putin la problema, ai gasi raspunsul.
Acum 6 e ceva, nu e ca si cand ai zice 6 luni...
Si vorba aia, daca alergi dupa doi iepuri nu prinzi nici unul.
Si acum un mic update, e posibil sa-l prinzi pe al treilea happy

| LoveSleep a răspuns:

6 ani e mult. E normal să te îndrăgostești de celălalt, din moment ce tu ai renunțat deja la primul, conștient sau nu. E ceva nou și e clar că o să te atragă mai tare ca și ceva vechi. Dar gândește-te dacă după 6 ani ai simți la fel de mult pentru ăsta nou ca și pentru cel vechi. Că după 3 zile de sex și vorbit prin mesaje, și o fetiță de 12 ani crede că e îndrăgostită.
De specificat ar fi că răspunsul ăsta s-ar fi aplica dacă ne-ai fi spus că ai cunoscut pe altcineva și crezi că începi să te îndrăgostești de el, nu că deja l-ai înșelat pe actualul cu el. Acum, cel mai corect lucru care s-ar putea întâmpla ar fi să te desparți de actualul prieten și să fii cu ăla cu care ai făcut sex, iar după ceva timp, să îți facă și el la fel.
Sau să speri că nu există karma, sau ceva.

| OldSoul a răspuns:

Daca te-ai culcat cu celalt e clar ca nu mai poate fii cum a fost inainte. Daca ai ajuns acolo e clar ca nu-ti pasa suficient de mult de "fostul" daca l-ai fi iubit nu ai fi calcat stramb.
Asadar in opinia mea cea mai buna solutie e sa-i pui capat relatiei de 6 ani si sa incerci cu celalt baiat.

| Pool77 a răspuns:

Esti o lichea ordinara.

Ala care inseala intr-o relatie, e un gunoi si merita sa primeasca acelasi lucru.
Sper ca viata sa te **** mai rau decat te-a *** aia doi.

Cum sa iubesti pe cineva si sa-l inseli? Poate ai simtit o atractie, dar sigur nu iubire.
Ba, sunt impotriva violentei, dar tu meriti sa fii batuta.
Lasa-l pe saracul om sa-si traiasca viata, oricum si-a *** 6 ani langa o curva penala.

| Maya2014 a răspuns:

Bai,cum dracu va lasa constiinta sa faceti tampenii de genul si apoi sa sustineti sus si tare ca iubiti persoana de langa voi? Cum dracu te mai uiti la el? Nu mai erai fericita, puneai punct relatiei si faceai ce voiai, fara sa il iei de prost. Vai de capul vostru!

Răspuns utilizator avertizat
| adolescenta2002 a răspuns:

Eu cred ca daca te intragostesti de altul nu il iubeai cu adevarat pe actualul asu ai incetat sa il iubesti succes dar trebuia sa te desparti mai intai de actualul si dupa sa te culci cu celalalt