| ginutza a întrebat:

Am o relatzie de o luna si prietenu meu vrea sa facem sex si eu nu sunt pregatita pentru ca stiu ca apar unele deformari cu corpul meu. Vreau sa stiu daca odata ce fac sex imi pot creste sanii sa nu?! Am auzit de la unele fete ca nu o sa mai creasca odata ce fac sex si vreau sa ma lamuresc pentru ca am sanii mici si nu vreau sa ramana asa. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu vei vedea nici o modificare nici a sanilor nici a altceva din corpul tau.
DAR, dupa o luna este mult prea repede sa aveti o relatie sexuala, mai ales ca pentru tine e prima. Ti-as recomanda macar un an de relatie inainte de a face sex. Trebuie intai sa aveti timp sa va cunosteti, sa va descoperiti, sa iti dai seama ca e un barbat potrivit pentru o astfel de intimitate. Plimbati-va, vorbiti, vezi daca e in stare sa fie tandru, atent, sa-ti aduca o floare fara motiv, sa te conduca acasa, sa te inteleaga cand esti suparata, nervoasa, bolnava. Vezi daca poti avea incredere in el, daca nu se lauda nepotrivit cu relatia voatra printre baieti. Si, in plus, nu uita ca daca iti incepi viata sexuala va trebui sa fii in stare sa te duci la ginecolog de doua ori pe an minim, sa-ti alegi o metoda de contraceptie. Si nu uita ca nu exista metode de contraceptie 100% sigure. Intotdeauna exista un risc minim sa ramai insarcinata. Gandeste-te daca te simti pregatita pentru asa si daca esti sigura ca acest brbat e cel alaturi de care ai vrea sa risti o sarcina.

9 răspunsuri:
| otypa a răspuns:

La corpul tau nu va aparea nici o deformare stai linistita, nici eu nu am sanii mari si fac sex cu prietenul meu dar nu mi-a crescut. dar stii ce? hm lasa ca si sanii mici sunt frumosi... te pup. ceau

Bula
| Bula a răspuns:

Inceperea vietii sexuale este indicata dupa ce organismul este pregatit fizic si tu...psihic!
Intr-adevar, gospodaria hormonala se schimba dupa inceperea vietii sexuale, dar (de regula) dupa acea se accelereaza formarea / exteriorizarea feminitatii, inclusiv a sanilor. Doar daca se incepe viata sexuala la varsta foarte frageda si organismul este nepregatit, potate avea loc oprirea mariri corpului / sanilor.
Este indicat sa discuti cu un medic ginecolog despre aceasta problema, te va evalua "dintr-o privire" si-ti va da raspunsul potrivit!

Anna
| Anna a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat iti va respecta dorinta si va astepta pana cand esti tu pregatita. Daca nu, atunci nu da dovada decat de egoist si asta este tot ce-l intereseaza la tine.

| kitiku a răspuns:

In primul rand, o luna e prea putin timp si daca nu esti pregatita n-are rost sa pierzi virginitatea doarca safaci placere cuiva. 2: nu apar deformari, pur si simplu formele tale vor fi mai feminine. 3: sanii pot creste pana la 25 de ani, dupa cum ti-e norocul. marirea lor nu depinde de sex sau cat de des o s-o faci. good luck!

| nicky a răspuns:

Nu e asa de important ce modificari se produc in corpul tau pe cat de important este ca tu sa te simti pregatita. Daca nu te simti pregatita pentru a incepe viata sexuala atunci prietenul tau va trebui sa te inteleaga si sa astepte, asta daca te iubeste cu adevarat, pana cand tu crezi ca a venit momentul.

| JayLeno a răspuns:

Draga ginutza, daca faci sex nu te deformezi! nu stiu de unde ai auzit tu prostia asta! tu crezi ca lui nicoleta luciu i-au crescut sanii pana la buric pentru ca a inceput viata sexuala tarziu!? depinde mult de materialul genetic mostenit de la parinti asa ca relax happy

| blabla a răspuns:

Sfatul meu este ca nu te iubeste cu adevarat! daca te iubea cu adevarat nu iti cerea asta dupa prima luna, nu vreau sa te intristez dar asta e parerea mea! Din moment ce nu te rescta la inceput nu te va respecta niciodata.incearca sa ii spui:''nu as vrea deocamdata sa imi incep relatia rexuala deoarece nu sunt pregatita...''nu intra in mai multe detalii si vezi reactia lui! daca va fi de acord cu tine inseamna ca te iubeste si ca te va astepta daca nu da'i viteza si next, baieti gasesti la orice colt parerea mea.Cat despre cresterea sanilor cred ca tine cont de varsta, daca corpul tau a ajuns in ultimul punct al dezvoltarii, este complet dezvoltat si iti incepi viata sexuala nu iti vor mai creste sanii!

| bismark65 a răspuns:

Pana la sani ar trebui sa te gandesti mai intai la burta, ca daca-ti creste burta e de rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vei fi mare vei vedea ca minte-ati joaca feste, sanii muti vor creste prin modul asta:-renunta la sex
:-asteapta