| anonim_4396 a întrebat:

Am oarecum o problema, am un iubit si ne-am propus sa ne casatorim, nu happy nu acum, astept sa termin facultatea mai intai. Totul este perfect, chiar ne intelegem, el este dispus sa astepte ca sa termin facultatea si sa putem sa fim impreuna cu adevarat, dar e o problema stiu ca dupa nunta ..vine asa-zisa noapte a nuntii, ei bine in mod normal atunci vine actul sexual,nu? Ei bine stiu ca majoritatea se lauda cu faptul ca au facut-o chiar de mai multe ori cu partenerul/partenera, ideea e ca eu nu prea ii inteleg, ma refer. e ca si cum totul se bazeaza pe asta, mi se pare normal sa o faci o data, pentru a avea copii ( de exemplu) dar de ce este totusi atat de important? El chiar nu este genul asta si totusi stiu ca atunci nu o sa astepte 3 ani ca sa imi fac eu curaj, sunt eretofoba, adica imi este frica sa vorbesc cu el despre sex sau doar gandindu-ma la prima data.Stiu ca o sa doara, iar eu nu vreau ca el dupa asta sa stea si sa se uite la mine cum tremur si cum ma gandesc la asta. Plus ca noi uneori facem glume legate de asta, ne uitam uneori la filme decomedie, stiti cum e acum cu filmele laughing sunt uneori scenele alea erotice, mereu e fericit cand le vede, mie oarecum imi pare rau cand le vad... Ideea e in felul urmator, nu stiu daca o sa scap de asta iar cu el sigur nu discut. Totusi ma puteti ajuta cumva?

6 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Cati ani aveti, de cat timp sunteti impreuna?
Nu va legati la cap daca nu va doare, voi nici nu stiti ce este aia o casatorie. Mai asteptati, este timp pentru tot, nu te grabi ca dupa aia sa regreti.
In legatura cu prima ta experienta sexuala, va veni si momentul ala. te inteleg ca ti-e frica, insa inceputul e greu. daca exista sentimente intre voi, actul acela le amplifica. o sa va iubiti mai mult, si atat el, cat si tu o sa doresti ca asta sa se intample mai des!

| Iuliiaa a răspuns:

Fi cat mai deschisa, incearca sa scapi de rusine. oricariu om ii face placere sa faca dragoste. nu o sa te gandesti la durere, pentru ca o vei face din suflet. si nu, nu totul se bazeaza doar pe asta, dar si asta conteaza. dragostea ofera placere, apropiere, tandrete si multe alte lucruri necesare intr-o relatie happy

| Alcyon a răspuns:

Cati ani ai, draga mea? O sa-ti schimbi parerea despre sex cu timpul. Deocamdata se vede ca esti nepregatita pentru acest pas si de-asta ti se pare ceva de pe alta planeta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecarui fete ii vine momentul. Sunt in aceeasi situatie ca si tine. Da eu am auzit ca primadata ii mai greu si pe urma nu te mai saturi laughing.

| denyemy a răspuns:

Dupa prima data, sau primele dati sa zicem, o sa scapi de teama asta. Nu iti face probleme, cand va fi momentul o sa fie, nu se programeaza, vine de la sinewinking

| SebastianCMT a răspuns:

Da prima oara poti spune ca e mai greu... In orice prima oara este diferit si ti se pare ceva astronomic de greu. Depinde si de tine daca vrei si ai incredere in tine, va durea dar foarte putin in rest a doua ora a treia oara... va fi ok nu te va mai durea nimic, ba chiar te vei simtii bine chiar foarte bine.