| lola88 a întrebat:

am probleme cu iubitul meu and i need help!
Sunt intr-o relatie de 7 ani cu iubitul meu si de 6 luni ne-am mutat impreuna dupa ce el m-a cerut de sotie. Toate bune si frumoase pana cand a inceput sezonul de vanzari la servici si ajunge foarte tarziu acasa deci este foarte obosit. Cam de 2luni suntem in discutii (de fapt eu vorbesc si el scoate maxim 10 cuvinte) despre relatia noastra, faptul ca el nu imi mai acorda atentie, atunci cand iesim cu prietenii se comporta normal dar cand suntem doar noi doi parca suntem prieteni si nu iubiti. I-am tot spus ceea ce simt si i-am propus diferite activitati pe care le-am putea face impreuna (plecare la mare/munte, iesire in oras, plimbare in parc etc) dar el se comporta ca si cum nu ii pasa. Este adevarat ca dupa aproape 15 ore de munca in fiecare zi nu mai ai chef de nimic dar eu vreau sa cred ca atunci cand iubesti pe cineva si faci pasul cel mare iti doresti sa ai un viitor cu acea persoana si ca acea persoana este "o gura de aer" de la toata nebuia de la servici. El nu este genul de persoana care sa vorbeasca despre sentimentele lui desi am tot incercat sa il fac sa-mi zica ceea ce vrea. intr-o zi l-am intrebat ce il face fericit si mi-a raspuns ca acum nici el nu stie ce il mai face ferict. ce as putea sa mai fac? Ce as putea sa mai cred? Toti prietenii sunt socati de schimbarea aceasta brusca si nu stiu ce sa imi mai spuna...au incercat si ei sa vorbeasca cu el dar nu au reusit sa faca nimic.
Ma puteti ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| ForWhat a răspuns:

Aveti foarte mult de cand sunteti impreuna si presupun ca de cand ati facut pasul cel mare el considera ca tu ar trebui sa-l intelegi mai mult. Cred ca de obicei atunci cand consideri o persoana apropiata de tine inseamna automat ca ar si trebui sa-ti inteleaga gesturile fara prea multe explicatii si ca-ti permiti sa faci anumite lucruri crezand ca le va accepta. Este deranjant este adevarat. Cred ca daca as fi pusa in situatia ta mi-ar fi si mie dificil. Dar ca sfat as putea spune ca trebuie sa-l prinzi intr-o zi libera in care sa-i spui ca trebuie sa purtati o discutie serioasa si ca pe baza acestei discutii se bazeaza relatia voastra.Acum nu stiu. Incerc sa ma pun in locul tau si presupun ca-l iubesti extrem de mult incat sa nu-ti pui in joc relatia. Sper sa o scoti la capat.Incearca sa comunici cu el si sa-l faci sa te inteleaga... O alta solutie ar fi sa te indepartezi o perioada de el pana ce va simti si el ca ceva nu e in regula cu tine. Asta cred ca as incerca eu. Dar sa nu fie gresit.

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Oricat de obosit ar fi, nu are cum sa spuna ca nici el nu stie ce il mai face fericit. happy Inseamna ca nu mai simte fericirea langa tine. E clar ca ceva nu mai merge bine. Mai vorbeste cu el, altceva nu stiu ce ai putea face.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pfai de carnatul meu, 7 ani de relatie monotonie, rutina bleax in locul tau inebuneam cu capul, nu te plictisesti de aceeasi persoana 7 ani de zile? pffff

| mihai69 a răspuns:

Caută-i alt serviciu!

| Alcyon a răspuns:

Singura solutie e sa-si schimbe jobul happy Vorbesc serios. Daca lucreaza 15 ore pe zi, ce vrei de la el?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Wow,femeie,tu ai lucrat vreodata 15 ore? Esti rupt, terminat dupa asa ceva, iar daca asta persista zilnic atunci cea ciudata esti tu. Dupa o saptamana in programul asta nici sexul nu pare la fel de tentant ca somnul.

| Lawliet14 a răspuns:

15 ore? Da' ce lucreaza, e sclav pe plantatie? Iar raceala lui ar putea fi poate ca doreste sa-ti transmita ceva. Comunicare ioc intre voi! In 2 luni n-ai aflat nimic? Doamne fereste!

| Suck a răspuns:

Pai dupa 15 ore de munca si uita sa mai vorbeasca, ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munceste si tu 15 ore si dupa ai sa vezi cat iti mai arde de pupat si restul. e usor sa vorbesti fara sa stii.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca n-a mers treaba cu comunicarea, sfatul meu e sa astepti, sa se termine nebunia de la serviciu. Daca atitudinea lui va fi aceeasi, e timpul sa iei tacerea lui ca atare, si sa-l provoci la o discutie serioasa, si poate definitiva. Stiu ca nu ti-ai dori sa pui punct acestei relatii, in niucun caz, dar nu poti sa te legi de un om care nu te mai vrea. Aveti in fata un viitor, o posibila casatorie, dar nu cred ca iti doresti o astfel de casnicie.

| SySwOw a răspuns:

Ce poti sa faci e sa fi langa el pana la urma trebuie sa isi de.a seama pe cine are langa el, si oricum cand se va termina sezonu pariu ca n.o sa "mai scapi" de elhee hee bafta happy