| Nextone a întrebat:

Am reusit sa am o noua relatie dupa una esuata de 3 ani in care am suferit foarte mult.Ma inteleg foarte bine cu actualul dar ca suntem de ceva vreme impreuna si nu imi prea place cum saruta.Nici nu ma pot apropia de el corporal ma refer....ma atrage dar imi este rusine de corpul meu si nu am incredere in mine.Cum sa rezolv problema cu sarutul dar si cea cu increderea in sine? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bubu4 a răspuns:

Gandeste-te ca Dumnezeu ti-a dat un corp, nu l-ai cumparat dintr-un magazin ca sa ti-l alegi. Iubeste-te pe tine insuti ca sa poti iubi si pe cei din jurul tau. Poti sa faci niste activitati gen alergat sau fitness-ul sa fii mereu in forma si vei prinde si incredere in tine. Te simti superb in pielea ta dupa ce alergi putin, vei vedea. Iar problema cu sarutatul, e doar pentru ca stand alaturi de prietenul tau 3 ani, te-ai obisnuit cu stilul lui de a saruta si de aceea nu iti place stilul actualului prieten. Asa am patit si eu cu iubitul meu, imi era greu in prima luna sa il sarut, zici ca eram cazuta de pe Luna happy Si acum sunt super-multumita.Ai grija de tine, pup

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Referitor la cum saruta ar trebui sa discuti cu el iar cu increderea in sine ar trebui sa fi mai optimista pentru ca nimeni nu e perfect