| TheBesTQuest a întrebat:

Buna,am si eu cateva intrebari legate de relatii pentru ca nu ma pricep si deja am o varsta...
Deci am sa specific de acum ca am 18 ani.
Mie-mi place de o fata,problema e ala ca eu pana acum n-am avut iubita (Pentru ca le-am refuzat, asta e adevarul pentru ca nu-mi placeau fetele respectiva plus ca eram foarte timid) deci acum cativa ani adica 2-3 ani cum e normal si de bun simt trebuia sa-mi fac iubita,dar nu mi-am facut.
Si acum ca-mi place de o fata nu stiu ce sa fac.
Eu urat nu sunt,din cate imi zic oamenii pe care-i cunosc si nici eu nu zi ca sunt urat poate chiar cat de cat dragut,asta ramane sa decideti voi daca credeti sau nu.
Dar hai sa zicem ca-i zic fetei asteia ca-mi place de ea,si ea o sa accepte sa fie iubita mea.
Eu de aici deja nu mai stiu ce sa fac, v-am zis n-am avut prietena si nah...cum e o relatie normala? cat timp trebuie sa-ti petreci timp cu o persoana?
Eu spre exemplu am vazut la un prieten ca vorbeste cu iubita lui destul de mult pe telefon cel putin cand e la scoala,dupa probabil mai si iese cu ea,dar nu vreau sa-i cer lui sfaturi din cauza asta am pus intrebarea pe TPU.
Acum nu mai sunt timid si chiar imi place mult sa vorbesc cu fetele dar nu stiu cum anume se intretine o relatie.
Gen ziceti-mi voi cum e o zi obisnuita de a voastra cu iubitul/iubita.
Sper sa nu fie comentarii rautacioase totusi, oricum dau funda.

4 răspunsuri:
| Eduard196 a răspuns:

Treci pe la ea si da-i subtil de inteles ca o placi

| TheBesTQuest explică (pentru Eduard196):

Eu nu ma refer cum sa i zic ca mi place de ea ca asta nu imi e greu dar eu vorbesc dupa ce suntem impreuna (Daca imi iese)

| Mrspy a răspuns:

Eu te sfatui sa nu te gandesti la relatii acum. O sa ajungi sa te plictisesti de numai o persoana. Sentimente nu-ti recomand sa ai acum. Fi mai nepasator vorbeste cu mai multe fete online, in realitate etc. Pana o sa apara o domnisoara care a inceput viata sexuala. Si atunci o intrebi direct daca te poate invata si pe tine dar sa alegi momentul fata-n fata

| TheBesTQuest explică (pentru Mrspy):

Chiar si asa... toti prietenii mei zic ca nu-i normal sa n-am prietena la varsta asta... adica am 18 ani. altii au de la 14 ani.