| 59ganaiaw a întrebat:

Buna am si eu nevoie de ajutor dau funda
sunt indragostit de o fata si i-am spus ce simt pentru ea si am invitato in oras de mai multe ori dar de fiecare data imi zicea k este ocupata sau alte motive insa ea acu cativa ani mi-a spus ca ma place dar eu nu o placeam atunci. de 2 saptamani este cu alt baiat si mor de gelozie si as vrea sa-i arat ce a pierdut poate asa o conving sa se desparta de acel baiat si sa iasa cu mine va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa-i arat ce a pierdut.(si nu, nu s-a combinat cu ala sa ma faca pe mine gelos).va rog dau funda le cel mai bun raspuns

10 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Man, in ani se schimba sentimente.
la fel o sa-ti treaca si tie.

dorinta ta de razbunare [pentru ca asta e] nu o sa-ti faca bine.

ea are pe cineva, tu, nu.

| MisterSecret_1898 a răspuns:

Îți ofer sfaturile și ideile mele, pe privat dacă dorești.Trimite-mi mesaj cu id-ul tău și îți explic cum aș acționa eu.

Vezi tu, puțin știa pe vremea aceea fata, că vei ajunge să o placi abia doi ani mai târziu.Relația cu acel băiat se va termina mai devreme sau mai târziu, este alegerea ta dacă vrei să grăbești lucrurile, în caz că mă înțelegi. happy
Secretul este de a fi mereu diferit, de a o face pe fată să vadă în tine ceea ce ea nu va putea găsi niciodată în altă parte.Te pot ajuta eu. Aștept mesajul tău. happy

Distracție plăcută! Nu uita să zâmbești, viața e frumoasă!

| RAY a răspuns:

Daca isi da motive de astea e clar ca nu te place sincer tio spun, nu are rost sa te milogesti de ea, las-o poate va regreta in viitor

| neutrino a răspuns:

E timpul sa incepi sa te maturizezi si sa intelegi ca tu nu esti buricul pamantului sa ai ce fata iti doresti. Fata nu te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Combina-te si tu cu o fata...fii tandru cu ea in public, fa-i cadouri (un buchet de trandafiri rosii), iesi cat mai des cu ea, astfel incat fata de care esti indragostit sa observe. Daca inca te place, va fi geloasa si poate va incerca sa te recucereasca. Daca nu te mai place, las-o baltaoh go on. happy
Oricum, bafta!kiss

| adrianamara a răspuns:

Mai degraba cred ca tu vezi ce ai pierdut, asa se intampla daca nu apreciem lucrurile le timpul lor.

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai... mai bine las'o in soarta ei. nu mai fa si tu numa' de'al naibii. lasa totul asa cum este, stii cum e, timpul le rezolva pe toate. daca ea evita sa iasa cu tine in oras, inseamna ca nu te place si nu ii face placere sa iasa cu tine. mai bine gaseste'ti alta fata. sunt multe, nu s-a sfarsit lumea la ea.
bafta :*

| diiiiiana4cka a răspuns:

Asa e mereu, ironia soartei, cind fata te iubeste, nu o observi dupa incepi tu so iubesti, dar e tirziu! Ai putea sa ii faci ceva gen:sa-i trimiti flori acasa sau cv cadouri! Sau cel mai bine e sa te vada cu alta! Poate asta schimba ceva si trezeste in ea gelzie! succes

| MeritaSaMaiFiuAsa a răspuns:

Nu va iesi cu tine dragule. Exact la fel este situatia me actuala. Unu vrea dar eu nu il mai vreau. Las-o sa plece si gaseste alta. Sunt sigura ca esti dragut si iti vei gasi usor o fata ♥. kiss

| MihneaS a răspuns:

Aici nu poate fi vorba de cel mai bun raspuns.
Ea nu a vrut sa fie cu tine pentru ca nu te place / placea. Cand o fata zice de mai multe ori ca este ocupata inseamna ca nu vrea sa iasa cu tine in oras, adica nu te place.
Deci. ea te-a placut dar tu nu, iar acum tu o placi si ea nu.
Ironie happy
Nu stiu ce sa-ti mai scriu. Gaseste-ti alta fata cu sentimente comune.