| crazysour a întrebat:

Buna,am si eu nevoie de niste sfaturi.am fost intr-o relatie de un baiat cu un baiat care era foarte orgolios.relatia noastra a inceput de cateva luni sa se raceasca, de cand am venit amandoi la facultate si a inceput sa nu mai aiba timp pentru mine.eu l-am inteles,am incercat sa nu-i reprosez asta,dar vedeam ca pentru prieteni are timp, dar mie nu imi scria.acum o saptamana mi-a zis ca e o persoana rea si ca nu merit sa ma trateze asa, ca mi-ar fi mai bine fara el.m-a ranit ca a renuntat asa usor cand eu i-am spus ca putem trece si peste obstacolul acesta doar ca el este foarte foarte orgolios si o persoana mai libera.stiu ca o sa realizeze ca a facut o greseala, ca eu l-am iubit neconditionat si eu sunt dispusa sa astept pana se intoarce roata si o sa se intoarca la mine.problema e cum sa-l fac sa se intoarca? sau ar fi mai bine sa trec peste si sa astept un baiat mai bun? tin sa mentioez ca eu chiar nu pot si nu vreau sa trec peste,nu-l pot uita asa usor, a fost prima mea relatie si prima mea iubire.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa pateste cineva atunci cand iubeste neconditionat! Deconditionat inseamna si fara pretentii: faptul ca el a fost primul, nu-ti da dreptul de a avea pretentia ca el sa-si petreaca facultatea langa tine. Acesta-i jocul!

| crazysour explică (pentru neutrino):

Nu am avut si nici nu o sa am pretentia asta vreodata de la el.chiar de fapt eu am venit sa fim la aceeasi facultate impreuna.la el totul se invarte in jurul orgoliului, s-a obisnuit ca eu mereu sa fiu acolo, cand avea nevoie de mine, ma trata ca pe ceva sigur

| neutrino a răspuns (pentru crazysour):

Asa se intampla atunci cand baiatul are sexul ( eventual si mancarica calda) asigurat!

| SkyPilot a răspuns:

Nu mai are sentimente pentru tine de ceva vreme si roata nu se mai intoarce. Incearca sa il uiti si sa iti vezi de viata ta! Imi pare rau pentru tine dar speri degeaba.

| grab a răspuns:

Se zice ca daca un barbat s-a saturat de tine nu prea mai e cale de intoarcere, cel putin nu in acealasi an... e si un film "laws of attraction" incepe cu o comparatie intre barbati si tauri.
cel mai sanatos pentru tine ar fi sa treci peste si sa astepti sa intalnesti alt barbat intr-o relatie mai refreshing. succes!

| ViatacuLouie a răspuns:

Voia de ceva timp sa se desparta de tine. A zis si el ca nu meriti asa ceva doar ca sa nu para nesimtit.