| Delyaa a întrebat:

am si eu nevoie de niste "sfaturi". cand vb cu pr.meu pe mess, cateodata "se lasa tacerea"adica el zice-te rog, mai zi ceva.-, dar eu ii spun ca nu mai stiu ce sa zic, si la fel zice si el.despre ce a vb? cred ca am epuizat toate subiectele de discutie.va rog dati`mi ceva idei.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, de ce nu mai bine rariti discutile pe mess si mai bine va intalniti, va iubiti, va plimbati, gasiti subiecte de discutie...sau s anul imi spui ca relatia e una strict pe mess?!
In fine, puteti discuta despre relatia voastra, despre ce simti pentru. el, despre ceea ce ti-ai dori, ce iti place tie sa faci, planuri de viitor, faceti-va planuri impreuna, spune-i toate dorintele tale si declara-i iubirea, poti discuta despre familie, scoala, hobby-uri, desi cred ca astea le-ati dezbatut demulthee hee.
Sa ai grija sa nu intervina rutina in relatia...sincer e doar un sfat:nu vorbi prea mult pe mess cu prietenul, ca asa faceam si eu cu prietenul meu, si asa ne plictiseam, sau ne certam des ca din lipsa de ocupatie si prea multe dezbateri, am ajuns sa ne certam de numahee hee. Discutiile interminabile la telefon sau pe mess zilnice, nu doar ca sunt plictisitoare dar si seci, fara suparare pentru. cei care vb.mult pe mess sau la telefon, eu spun din punctul meu de vedere, mai rarut ca e mai dragut, normal ca daca vb.non-stop pe mess nu prea ai subiecte, dar asa daca faceti una-alta, cand vorbiti gasiti subiecte, despre ce a-ti facut in timpul zilei, etc.

| mgtow a răspuns:

Zi si tu sa iesiti afara sa mergeti la un film sau sa faceti ceva voi 2 impreuna ca sa treaca timpul ori mergeti la tara si ajutati bunicii la munca daca santeti harnici, o mana nu strica ci vine numai binewinking

| maki11 a răspuns:

Pai puteti sa vorbiti despre orice. lucruri care sunt comune pentru voi, sau...nu stiu.iti aduci ceva aminte din ce ti s-a intamplat azi de exemplu.si ii povestesti, apoi de aici se ajunge in altceva.
Trebuie doar sa iti pui imaginatia in miscare, ca puteti discuta despre absolut orice : vreme, moda, sport, planuri de viitor, masini...sunt mii de subiecte.

| RossSaid a răspuns:

Vorbiti despre ce va place... ce chestii aveti in comun
Filme, muzica, poate jucati un joc multyplayer si chestii din astea.
Cateodata cand ma plictisesc fac teste online cu un prieten... din astea funny happy

| kitzulea a răspuns:

Salut! stii, am avut si eu un asemenea prieten si acesta si a fost motivul despartirii, initial pe net vorbeam ft putin, apoi eu m-am inceput a raci fata de el. apoi am decis sa ne despartim caci era absolut rece intre noi! daca tii la el n ue nevoie sa cauti tema de discutie sau ceva de genul, iesiti si cind iesiti nici nu-i nevoie de tema totul fac privirile atingeril, sarutul, doar fii tu si mergi inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Delia, depinde ce ati vb inainte din fiecare cuvant dintr-o propozitie poti pleca la alta, de ex. eu iti povestesc tie, asta vara am fost in vacanta in amsterdam si am fregventat cateva cluburi am vazut cei mai faimosi dj din lume am fost si cu troleul. aici 6 cuvinte cu care poti continua (vara, vacanta, amsterdam, cluburi, dj, troleu) de aici poti continua cu ce vrei tu, ce misto a fost vara trecuta, abia astept sa vina vacanta sa merg nu stiu unde, am vazut si eu amsterdam la tv stiu ca e unu dintre cele mai tari orase in festivaluri, si eu o sa merg intr-un club tare sambata, ce dj tari ai vazut tu in amsterdam?, vai nu am fost cu troleul de 2 ani. poti sa te prinzi de orice cuvant sa deschizi alta conversatie asta foloseste mul mai mult cand incepi sa flirtezi cu cineva care abia l-ai cunoscut tongue bafta (Radu)