| Carmen a întrebat:

am si eu nevoie de sfaturile voastre.este in mare vorba despre diferenta de scoala dintre mine si un baiat.desi ne cunoastem de mult timp, abia de o luna si ceva ne-am apropiat mai mult(stam aproape), ne vedem mai mereu si iesim impreuna si cu prietenii(avem gasca comuna). ideea este ca e un baiat tare deosebit cum rar mai gasesti in ziua de azi, dar a terminat doar liceul si lucreaza in prezent la o fabrica de confectii; in timp ce eu la toamna voi fi studenta.nu spuneti ca poate urma o facultate ca niciodata nu e prea tarziu, fiindca nu are de gand sa urmeze studii universitare.as putea spune ca relatia noastra este una mai ferita de ochii lumii, doar atunci cand suntem singuri ne putem exprima sentimentele.lui nu prea ii convine sa ne ascundem relatia, dar i-am cerut rabdare si a acceptat-o.parintii mei cu siguranta nu vor fi de acord sa fiu cu el. ce sa fac?sadsad astept pareri, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Hei. spre deosebire de altii el are un loc de munca si nu se tine de prostii.
daca ti la el atunci lupta pentru el, pentru relatia voastra.
pan la urma conteaza sa va intelegetzi, sa comunicatzi, sa va iubiti.
tu stai cu el nu mama/tatal tau.

1 răspuns:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Sa luptati amandoi pentru relatia voastra impotriva oricui! Daca va iubiti nu merita sa lasati ceva/pe cineva sa intervina intre voi. Si daca iai spus sa aiba rabdare in legatura cu facerea realtii voastre publice,eu zic sa nu il lasi sa astepte mult fiindca o sa inceapa sa creada ca te razi de el, sau tie rusine si o sa inceapa indoielile si poate va certati, deci nu merita.Bafta!