| micutZa94 a întrebat:

Buna,am si eu nevoie de un pic de ajutor, sustinere caci nu am cui sa ma destenui va rog cititi tot.Deci in urma cu 2-3 luni am inceput sa vorbesc pe mess cu iubitu prietenei mele cea mai buna vorbim foarte des el imi scrie eu ii scriu,imi povesteste multe el,cu ce il doare,noi mai mult am inceput sa vorbim de cind el cica s-a despartit de ea deci cind vorbea cu mine,pe dinsa o facea in tot felul ca e o usuratica insa cu cuvinte mai grele (asta dupa ce s-au despartit), dupa asta noi am vorbit foarte mult, locuim fiecare cam in aceesi localitate si eu i-am scris sa plecam impreuna si el fost de acord si am plecat printre altele el mi-a zis ca vrea sa ne vedem in week-end si am asteptat sa ma sune si degeaba nu ma sunat.Imi scrie dupa ce trece week-endul ma intreaba ce fac, si il intreb de ce nu m-a sunat si o zis ca avea o treaba ff urgenta si de asta a plecat repede.Si peste ceva zile imi scrie prietena mea in care imi spune ca sau impacat si ca in week-end ei doi au petrecut.Deci intrebarea mea e de ce m-a mintit? de ce nu mi-a zis de la inceput ca sau impacat? ca a petrecut cu ea week-endul? ce a vrut sa obtina el prin aceasta minciuna? va rog dati-mi niste sfaturi..Multumesc Frumos pur si simplu eu acuma nu stiu ce sa fac i-am scris dinsului de ce m-a mintit si nu mi-a raspuns.„„(("""

11 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

El cauta unde e mai usor lui,,, poate o atingere intima,,,

| thalyslly a răspuns:

Sa ajunga cu tine in pat
barbati gasesti peste tot, prieteni buni nu prea
asa ca daca ti la prietena ta lasa-l in pace

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand ce ce cautai la discutii cu iubitul prietenei tale? ASA CEVA NU SE FACE!
POATE te-a testat sa vezi cum reactionezi, sa vada ce fel de prietena esti!
Peviitor evita pe cati poti asfel de situatii!

| Danysan a răspuns:

E un mare tampit si cred ca ar merita sa va piarda pe amadoua.Se joaca si isi bate joc de ea.Sau poate ca s-a gandit ca nu mai are nici o Sansa cu ea si te-a vazut pe tine ca pe o potientiala inlocuitoare a ei. Oricum in interior tot pentru ea simte totul.E posibil sa fi mers sa incheie totu cu ea si datorita la ce au vb sa se fi ajuns tocmai la reunirea lor -se intampla uneori si asta -Dar retine astea sunt cazuri unice!

| Hαppiηеss a răspuns:

Un sfat prietenesc : Pe viitor, daca intr-adevar consideri ca ai o prietena foarte buna si ti la acea prietenie, niciodata dar niciodata sa nu te mai intereseze iubitul ei, fostul, actualul, viitorul chiar nu conteaza. Nu se cade ca doua prietene sa schimbe iubitii intre ele, inseamna ca nu exista respect pentru aceea prietenie...acum gandeste-te daca cea mai buna prietena a ta ti-ar lua iubitul sau fostul iubit tu cum te-ai simtii?

| Iunona a răspuns:

Orgoliu masculin ofensat ( adica el) a venit sa isi razbune energiile negative si sa isi exercite capacitatile de barbat feroce asupra victimei (adica tu) pentru a-si face geloasa prada ( adica prietena ta). Hai acum nu plange ca nici ce ai facut tu nu e frumos. Sunt atatia baieti pe lume si tu vorbesti tocmai cu al prietenei tale?happy

| micutZa94 explică (pentru Iunona):

Pai daca imi scrie, cu ce sunt de vina eu?

| Iunona a răspuns (pentru micutZa94):

Ca ii dai apa la moara happy

| elvisel a răspuns:

Si tu in felul asta tii la "prietena ta cea mai bun" incat dupa ce asa zisa despartire a lor ai sarit la gatul iubitului ei.im primul rand nici nu trebuia sa te bagi, daramite sa sper sa fiti impreuna, macar constientizezi ce se putea intampla daca prietena ta aflaa cu tu esti impreuna cu fostul ei iubit?

| micutZa94 explică (pentru elvisel):

Nu am sarit la gitul lui, nicidecum

| Anonim1234567891 a răspuns:

Se dadea la tine si apoi a vrut sa ramana cu amandoua, multi baieti fac asta. *si eu fac la fel big grin* Dupa ar fi stat cu amandoua un timp pana i-ar fi placut de alta sau una din voi l-ar prinde cu cealalta.Nu ti-a raspuns pentru ca nu stia ce sa zica si probabil o sa vina cu vrajeala gen "n-am vazut mesaju" si o sa incerce sa-ti explice cum nu te-a mintit si chesti din astea.