| Dena_7223 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat. eu am 18 ani iar iubitul meu are 24 azi m.am certat cu el din cauza faptului ca el pleaca la Buc cu un amic si nu vrea sa imi zica unde se duce si ce face dar din intuitia mea stiu prea bine ca se duce la fosta lu iubita sa stea cateva zile mda si eu illl iubesc si de azi i.am zis sa nu ma mai caute in viata luiii si i.am zis pa dar eu il iubesc nu stiu ce sa fac oare sa il mai caut sau sa il mai caut? el mi. a zis ca imi zice unde a fost la Buc dupa ce vine si cica nu imi spune acum pentru ca eu is disperata. Deci sa il mai caut sau sa il las sa ramana cu fosta. el mi. a zis ca ma iubeste nah. Dar eu nu stiu ce sa fac acu

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu poti sti sigur ca merge la fosta,dar totusi e ciudat ca nu iti spune unde merge,ce face acolo.Mi se pare normal sa iti spuna ce are de gand sa faca acolo,doar sunteti impreuna.
Eu zic sa nu il cauti,lasa-l sa te caute el si atunci sa iti dea explicatia. Oricum nu e frumos din partea lui sa faca asa, sa nu iti spuna, totusi nici tu nu ai procedat bine ca i-ai zis sa nu te mai caute in viata lui...trebuia sa vezi ce spune si ce face el.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El te ia de sluga, tot timpul acela a fost la alta de aceea nu iti zicea unde merge, e un animal si un nenorocit de om.

| RXN a răspuns:

Situatia e chiar aiurea.Bine,de acord,pleaca, nu-i faci crize ca vrea sa plece, dar mi se pare cam dubios ca nu-ti spune de ce si unde.La urma urmei, nu-l urmaresti, nu-l tii legat sa nu plece si nici nu-l obligi sa te ia si pe tine.Acum depinde si cum ai reactionat tu. Daca te-ai crizat si ai cam tipat, s-o fi enervat si el.
Vorbeste cu el la modul serios.Nu e tocmai ok sa plece la naiba stie unde si tu sa nu ai nici macar habar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii si tu mai indiferenta.ce trebuie sa fii disperata dupa el? daca se duce sa-ti ia un inel de logodna e bine. daca se duce la o curva iar e nime.doar nu santeti casatoriti? cand o sa fiti poti sa-l si verifici.pana atunci lasa-l sa plece, dar fai si tu figuri si fite.ca doar nu esti obligata sa fii la cheremul lui iar el sa plece hascageaua.il iubesti? bine.dar decat sa te frece toata viata cum vrea el mai bine sa stie ca nu esti proasta lui.

| Ирина19 a răspuns:

Lasa-l sa plece, dupa asta ai sa vezi ce motiv o sa-ti zica, fii sigura ca la un moment dat ai sa afli adevarul.Am avut exact aceeasi situatie ca si u si l-am lasat,cu timpul am aflat ca a fost la una,i-am dat papucii,el regreta si pana acum ce a facut, l-am iubit si eu f mult dar asa ceva nu pot ierta, in cazul tau poate fi altceva.Asa ca nu-ti pierde speranta, ai incredere in el.Cat timp e plecat afla si tu din jur cam pentru ce a plecat, poate afli ceva! Bafta:*

| Dena_7223 explică:

Faptul ca suntem impreuna de un an, si ca nu mai vorbesc acu cu ell. mi.au dat si lacrimile.era frumos faptul ca ne spuneam in fiecare zi ''te iubesc'' si acum totul s-a terminat si daca aflu ca intr-adevar a fost la fosta lu prietena sa ma iau de ea? adica sa rad de ea s.o amenint cu telefoane, si cand o vad s.o bat?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te-ai certat cu el pe ce-ti spune "intuitia" ta, mai bine lasa-l in pace. Va fi mult mai fericit fara tine.

| L3gacy a răspuns:

Uita de el e un curvarlaughingrolling on the floor