| Simona45667 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. M-am despărțit de iubitul meu din cauza mamei lui. Dupa câteva zile am aflat ca ar umbla cu cineva. Dupa câteva zile am aflat ca sunt însărcinată. I-am spus de copil, el spune ca nu il vrea, dar sa fac ce vreau. Am descoperit recent ca presupusa relație era doar un zvon inventat de el ca sa aud eu. Însă nu pot da de el. Sa vorbesc cu mama lui sa știe si ea de copil? Sau ce ma sfătuiți sa fac cu fostul? Oare il înspăimântă ideea. Știu ca el a ținut la mine.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu vroia copilul, nu te-ar fi călărit fără nicio protecție. Să fie bărbat şi să-şi asume consecințele faptelor lui.

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu mama lui, cautal si pe el si spune-i ce s-a intamplat. Daca mama lui a putut sa se bage intre voi sa va desparta se se bage si acum sa isi creasca nepotul.
Depinde si ce varsta ai si cum o sa te descurci in viata, vorbeste si cu a tai.
Daca nu ai un venit, un loc de munca si unde sa stai sau a tai nu te accepta cu copilul si nici fostul nu te ajuta mai gandeste-te daca vrei sa il ti deoarece un copil nu se face asa sa fie facut.Ai gresit asumati una dintre consecinte il ti sau nu si la fel spune-i si fostului tau.

| GoldenZenith a răspuns:

Vorbește cu el prima data sa vedeți ce este de făcut. Daca ii spui mamei lui, ce crezi că se va întâmpla? Tot ce vrea el o să facă și poți înrăutăți situația. Poate ii este greu sa accepte dar trebuie sa își asume ce a făcut, altfel e un papă-lapte.

| Simona45667 explică (pentru GoldenZenith):

Nu pot sa dau de el. Cum as putea înrăutăți situația dacă vorbesc cu mama lui?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Simona45667):

Nu știu. Poate o să reacționeze urat, poate nu o sa i convina lui. Habar nu am.

| munteanuionvictor a răspuns:

E bine să vorbești cu mama lui.

Răspuns utilizator avertizat
| petitconseil a răspuns:

Mergi si vorbește cu mama lui,spune-i ca esti graviduță. Indiferent de răspunsul ei, cel mai bine ar fi sa păstrezi suflețelul ala.Iar de fostul nu ar trebui sa te mai intereseze pentru. ca mama e una singura, tati pot fi si o mie. Daca pe el nu il doare de tine, tu vezi-ti de bebelușul tau, fa-ti analize sa vezi daca se dezvolta sanatos, si poate lucrurile se vor mai schimba in bine pana vei naște.In orce caz tu vei fi fericita daca vei aduce un suflețel pe lume, el va fi toata bucuria ta, si nu ar trebui sa te mai intereseze de iubitul tau si nici de ma-sa.Ai grija de tine, e cel mai bine asa.Multa sanatate iti doresc.