| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Vi s-a intamplat vreodata sa nu stiti ce vreti? Eu trec printr-o situatie de genul asta de cateva saptamani si nu stiu cum sa ies din starea astea. Am intrat in depresii.

Motivul este prietenul meu. Sunt impreuna cu el de 5 luni. Il cunosc de mica. Fiecare vara a mea, de cand ma stiu, am petrecut-o cu el, la tara - la bunici (bunicii nostri sunt vecini.)
Si de mica imi place de el, mai ales ca, fiind singuru' baiat printre atatea fete (eram vreo 10 fete in total) era ca un fel de competetie intre noi.
Intamplarea a facut ca si lui sa ii placa de mine. Si de la 5 ani au fost tot felul' de tachinari intre noi laughing))

Abia acum 2 ani m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui. si am acceptat.insa totul a fost mai mult in joaca pentru ca imediat cum a inceput scoala, din toamna, n-a mai stiut nimic de el pana vara urmatoare. Insa si atunci a fost mai distant. mult mai distant!

Vara asta iar am fost impreuna dar a fost altfel. La sfarsitul verii nu s-a terminat. am continuat sa ne vedem. s-au intamplat multe intre noi. insa acum nu stiu ce mai vreau, daca-l mai iubesc sau nu. familiile noastre se cunosc, dar nu prea se suporta. ai mei au aflat de el dar nu sunt prea incantati. ne-am certat de cateva ori pe tema asta. parintii lui insa sunt foarte de treaba si nu au nimic impotriva.
el ma iubeste mult. mi-a aratat asta. a renuntat la iesirile atat de dese cu baietii pentru ca stie ca ma deranjeaza. nu incearca sa ascunda relatia fata de familia lui. a fost o perioada cand il adoram.
dar acum... nu stiu ce mi se intampla.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zburatooooruuuul ti-a loat mintile.si-a plecat cu eleeee.acuma nu mai ai nimic in cap decat sex si iar sex.nici mancare nu-ti mai trebuie nu-i asa? este ca am ghicit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ți-a acordat prea multa atenție și ți-ai luat-o în cap... Faza e ca îți faci singura rău, zici ca el nu s-a schimbat fata de tine dar totuși suferi. Ciudat

| doinitza12 a răspuns:

Pai anume distanta iti prooaca asa ceva e ceva firesc eu tot trec prin asta acum el e in alt oras si ne vedem odata pe saptamine
sunt zile cind nici eu nu stiu ce vreau.
dar inima imi spune ce vreau
ascultati inima.

| Myladdy a răspuns:

Si trebuie sa-ti zica cineva ce simti? Wow, mama!

| gigiro a răspuns:

E mult sa spunem ca e o relatie de lunga durata, desi intr-un fel este, si, desi voi va iubiti, intampinati piedici care zdruncina o relatie:familia, distanta, etc. Daca va iubiti cu adevarat, acestea ar trebui sa nu fie adevarate impedimente, daca ati obosit, ar putea fi.Amandoi ar trebui sa clarificati aceasta problema, si sa stii ca important e ceea ce simtiti voi unul pentru altul, nu ceea ce zic familiile.

| Aly359 a răspuns:

Parerea mea e ca te-ai saturat pentru ca el tia acordat f multa atentie si te-ai plictisit de el pentru ca ai nevoie de schimbare si trebuie sa te desparti de el dar daca uh crezi ca nu ar trebui nu o face pentru ca dupa aceea vei suferi mult. kiss pup sper sa rezolvi tot