| Alexa_8541 a întrebat:

Buna am si eu nevoie urgenta de ajutor am 12 (jumate) sunt a sasea ma inteleg cu o fata mai mica (a treia) chiar foarte bine mama ei e profa mea de geografie.am fost la o petrecere unde a venit si ea cu vratele ei (a opt-a) care m se pare dragut.la pinguin trebuia s-a bagat in spatele meu si prima data mi s-a parut penibil dar pe urma mi-a placut.la un moment dat am plecat din sir si a plecat si el.la macarena si ori un de dansam eu venea si incerca sa imi iasa in evidenta.am flirtat cu el putin... dar la petrecere nu am vb decat o data a pus-o pe sorsa sa ma intrebe cum ma cheama desi ma stie din excursi si tabere si acum imi place chiar mult de el si nu stiu ce sa fac nu am mai avut un prieten si acum nu stiu cum sa fac sa fiu cu el ma abtin cu greu va rog ajutati-ma ce sa ii spun la scoala(suntem la aceeasi scoala) cred ca m-am indragostit de el ceea ce nu mi s-a mai intamplat va rog da-ti sfaturi nu am vb decat o data cu el si cand ma intalneam pe hol nu aveam treaba unul cu altul sa incep eu cu cate-un salut plzz ajutor funda+vot cel mai bine raspuns si iar restul vot aceasta intrebare a mai dat-o de 2 ori dar vreau cat mai multe raspunsuri m-am intalnit pe hol cu el si ne uitam unu la altu si nimic doar zambeste oare e pentru ca are o reputatie in scoala? va rog ajutati-ma am facut o pagina de inimioare cu gandul le el plzzzz ajutor

3 răspunsuri:
| daddu a răspuns:

In primul rand, nu esti indragostita...e mirajul primului iubit bla bla.Nu-ti dau sfaturi tipice gen,vezi-ti de scoala,ai vreme de baieti. Incearca sa fi cu el, nu ai nimic de pierdut, cu toate astea tot nu trebuie sa neglijezi scoalahappy

| loryna a răspuns:

Cum a spus si daddu tu nu esti indragostita...am patit si eu asta dar eu zic sa incerci sa vorbesti cu el daca are adresa de mess e si mai bine ca poti sa te exprimi mai bine prin scris si ii spui ca il placi daca iti spune ca si el te place e ok daca nu e tot ok ca iti zic eu ca o sa iti treaca ''indragosteala'' de el in maxim o saptamana...ti-o spun din proprie experientawinking.

| Diaiso a răspuns:

O complicata situatie. Pai ia-o usor si relaxeazate. Prima data trebuie sa afli daca el te iubește. Apoi daca da spune-i ca si tu, daca nu atunci va fi greu : va trebui sa il uiti daca nu vrei sa afle nimeni. Sper ca ti-a fost de folos sfatul meu! :-)winking