| MariaDaniela32 a întrebat:

Am si eu o curiozitate, acum ceva timp am facut dragoste pentru prima oara cu iubitul meu, asta s-a intamplat cu doua zile inainte sa plece in afara, a trecut 4 luni de atunci si nu am mai avut contact sexual, el se va intoarce peste o saptamana si voi face dragoste pentru a doua oara, cand voi avea contact sexual din nou vor mai fi dureri? Dar sangerari?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

S-ar putea sa mai ai. Ca femeie, iti spun la ce sa te astepti. Vaginul tau nu este inca elastic. E un muschi pe care nu l-ai mai folosit, prin urmare e normal sa ai dureri la contact.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, este posibil să mai ai dureri sau să mai apară mici sângerări la primele 2-3 contacte sexuale.

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Posibil să te mai doară. Poate n-ar fi rău să te „pregătești" înainte (cu câteva zile) - preferabil cu degetele, ca să știi ce și cum mai e pe-acolo, dar și să înveți ce mișcări și ce locuri produc mai multă plăcere. Ai grijă la igienă (să fii bine spălată pe mâini! și fără „gheruțe" care să zgârie) și folosește ceva lubrifiant.

| Oana92 a răspuns:

E posibil sa mai ai dureri si sangerari. Folositi lubrifiant si o sa fie mai ok happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei mai avea.Dar recomand preludiu mult, sa fii excitata, sa aiba rabdare cu tine sa te "lubrifiezi" bine.Nu ca puscariasii proaspat iesiti de la parnaie.winking

| Blamely a răspuns:

Nu, nu vei mai avea.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Da, vei avea din nou dureri. Dupa 4 luni, s-a ''reinchis'' acolo destul de bine. Folositi lubrifiant si asigurati-va ca ai parte de un preludiu bun si lung.

| BornToBeLoved a răspuns:

Nu o sa ai nimic! Poate daca nu s a rupt din prima
Himenul calumea! In rest keep calm
And make love!

| Adiii23 a răspuns:

Nu cred. dar ca sa nu te doara folositi un prezervativ sau un lubrifiant