| Alexandra1999alexbg a întrebat:

Am si eu o intrebare .....am facut sex cu prietenul meu joia trecuta si eu eram virgina iar el nu ....am facut.o neprotejat...dar nu si.a dat drumul in mn...iar acm am burta putin mai tare...ce ma fac oare am ramas insarcinata?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu ai cum sa ramai bortoasa

| Oana92 a răspuns:

E prea devreme pentru simptome de sarcina, dar este foarte posibil sa fii insarcinata. Si acum e prea tarziu si pentru contraceptia de urgenta. Nu iti ramane decat sa astepti pana poti face un test de sarcina. Si sa inveti ceva din asta...

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu iti ramane altceva mai bun de facut decat sa calculezi daca in momentul sexului de dezvirginare ai fost sau nu in perioada fertila. O fata care isi incepe viata sexuala trebuie sa cunoasca in ce conditii poate ramane insarcinata. In cazul ca nu ai stiut iti reamintesc cele 2 conditii obligatorii : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului. Stiind aceste lucruri poti afla singura in ce masura ai putea fi insarcinata. Multa sanatate.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Daca nu a lasat in tine e IMPOSIBIL sa ramai.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E imposibil sa-ti dai seama dupa o saptamana. Nici medicul nu-si poatea da seama. Cat despre faptul ca nu a ejaculat in interior, doar fecioara Maria a ramas gravida cu Sfantul Duh. In rest sperma barbateasca trebuie sa se intalneasca cu ovulii femeiesti.

| Emilian65 a răspuns:

Nu a ejaculat in tine, dar de lichidul preejaculator ai auzit? El este acela care poate aduce sarcini nedorite, mai ales cand este sex neprotejat.

| peperonies a răspuns:

Da