| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, am facut sex neprotejat, mentionez ca nu eram in perioada fertila si nu s-a terminat in mine. Au trecut 10 zile de atunci si mi-a intarziat 2 zile, care este sansa unei sarcini?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu a terminat in tine si ti-a mai si venit menstruatia, nici o sansa

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea formarii unei sarcini exista insa probabilitatea de a se si realiza este foarte mica in situatia in care ai un ciclu menstrual cu durata in jur de 28 de zile. In acest caz daca sexul a avut loc in afara perioadei fertile formarea unei sarcini teoretic se situeaza sub valoarea de 5% probabilitate. In aceasta perioada a c.m. chiar daca ajunge sperma in vagin o sarcina se poate forma extrem de rar si cu totul accidental. In cazul in care nu a ejaculat in vagin se poate aprecia ca nu ai avea motive sa-ti faci griji deoarece teoretic aproape ca nu exista posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini in astfel de conditii. Multa sanatate.

| Dugalle a răspuns:

Da si tie iti place carne pe carne direct fara vreo protectie.

| Porcusorul a răspuns:

Infima.

| December a răspuns:

Teortetic sunt sanse mici sa ramai insarcinata.
Be more careful next time.