| ionika17 a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma framanta.Deci este vorba despre o fata.Anul trecut inainte sa termin liceul, intalnesc o fata (s-au mai bine zis ea ma intalneste pe mine) nu am mai vazut-o prin liceu pana atunci, eu eram in laborator lucram la un atestat.Ea incepe sa intre in vorba cu mine.Incepe asa "Daca mai am de lucrat mult la el, dupa ca nu ma mai vazut prin scoala, la fel i-am raspuns si eu, m-a intrebat si unde stau, si mai era cu o colega de a ei acolo, la aceea spune lasa-l sa nu vine la scoala, la care spune lasa-l sa vina ca mi-e dor de el, si cam aceasta a fost discutia ca s-a terminat ora si a plecat ne-am spus ceau si eu ii spun "poate mai vorbim, si ea spune bine " nu prea vorbesc eu asa cu fetele dar chiar credeam ca iese ceva.Pana aici a fost ok, atunci a fost vineri, si ma mai intalnesc cu ea o data lunea atunci a fost doar un simplu salut, eu ma grabeam sa ajung la ora, poate am facut o prostie ca m-am dus la ora mai era si ultima ora! Dupa aceea nu am mai putut sa vorbesc cu ea, nr de telefon nu l-am avut, am mai fost ocupat cu bacu, si s-a terminat scoala.Acum, luni m-am intalnit cu ea pe strada, nici acum nu imi vine sa cred ca am auzit de la ea.Deci vreau sa o opresc sa vorbesc cu ea, si ii spun "ceau, si ea incepe sa fuga de mine, parca as fi fost o fantoma.Si dupa tot opresc pana la urma, si o intreb de faza de atunci si imi spune ca nu isi aminteste nimic, si imi mai spune ca am speriat-o.Eu am ramasc masca m-a lasat fara cuvinte si ii spun "scuze, nu am vrut, si am spus ok ceau mi-a spus la fel si am plecat". Deci dupa faza asta am crezut ca imi cade cerul in cap, adica cum vine vorba vi tu la mine, si dupa imi spui ca nu ma cunosti, si ca nu iti amintesti nimic, sa fi fost totul o vrajeala? dar nu pot sa cred asa ceva, parea asa real, si de adevarat.Acum vreau sa imi spuneti daca mai are rost sa o caut, s-au nu, dar macar as vrea sa aflu ce a fost aia de la liceu, cum vine vorba (sa nu mor prost ). Astept sfaturi!

Răspuns Câştigător
| LuminitaS a răspuns:

Inca nu o intreba direct. abordeaz-o altfel si dupa ce va mai "imprieteniti" deschide si acest subiect

1 răspuns:
| Alishia a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...cred ca cel mai bine ar fi sa nu o mai cauti, pare a fi mare vrajeala...mai ales daca fuge de tine ca de ciumalaughing adica serios sunt lucruri mai bune de facut decat sa umbli dupa fete care e clar sa nu te vor, nu?